Zlato i bronza Slobodinim dječacima na "Bambi trofeju 2023"

Objavljeno: 16:20, 22 Maj 2023
article image

Prethodnog vikenda Slobodini dječaci rođeni 2014. i 2015. godine nastupili su na turniru "Bambi trofej 2023". 2014. godište dominantno je osvojilo zlato, dok su dječaci mlađi godinu dana osvojili bronzu. Malo sreće im je nedostajalo da uđu u finale. 

U organizaciji SK Bambi Tuzla na turniru je učestvovalo više od 100 ekipa i 1200 dječaka iz BiH, Hrvatske, Srbije i Slovenije. Turnir je bio organizovan u više starosnih grupa, a svoje učešće uzeli su i dječaci našeg kluba rođeni 2014. i 2015. godine.

Mališani rođeni 2014. godine svojim prethodnim rezultatima zasluženo su ponijeli epitet jednog od favorita turnira, a svojim nastupom i osvojenim zlatnim odličjem to su na kraju i potvrdili. U grupnoj fazi odigrali su 4 utakmice. Najprije su sa 2:0 savladali Proleter, zatim su sa 6:1 bili bolji od SK Bambi Plavi, dok su ŠF Bambinosi iz Sarajeva pobijedili 3:0. Još su remizirali sa NK Rijeka 1:1. U četvrtfinalu su nakon boljeg izvođenja penala pobijedili SK Bambi Bijeli, a u finale su ušli pobjedom nad ŠF Mali šampioni 1:0.

U finalu su još jednom kao mnogo puta do sada pokazali da kada dođu u borbu za zlatnu medalju ne znaju za poraz. Pobijedili su sa 2:0 NK Brnjaci i zasluženo ponijeli epitet najbolje ekipe turnira u svojoj uzrasnoj kategoriji. Dobra igra čitavog tima uvijek je plod i individualnih nagrada, a ovog puta Azur Paočić osvojio je titulu najboljeg strijelca turnira.

Baš poput zlatnih dječaka uspješni su bili i naši mališani rođeni 2015. godine.  U grupnoj fazi upisali su 3 pobjede i jedan poraz koji je vrlo lako mogao biti i pobjeda nakon nekoliko propuštenih izglednih prilika. Sa po 2:0 pobijedili su Slogu Doboj i Borac Jelah, bili su bolji od Proletera 2:1, dok su jedini poraz pretrpjeli od Šampiona Brčko 1:0.

Sa odličnim igrama iz grupe nastavili su i u nokaut fazi. U četvrtfinalu minimalnim rezultatom savladali su Borac Banja Luku plavi. U polufinalu im je nedostajalo malo sreće da se plasiraju među dvije najbolje ekipe turnira. Nakon 2:2 u regularnom dijelu, izgubili su od Borca crveni nakon šutiranja jedanesteraca. No, da su ipak među najboljim timovima turnira, pokazali su u susretu za treće mjesto. Sa uvjerljivih 3:0 pobijedili su Gradinu za veliku radost, pehar i nove medalje. Naš Adian Kasupović proglašen je za najboljeg golmana turnira u ovoj starosnoj konkurenciji.

Obje selekcije sa klupe je predvodio trener Maid Tufekčić koji nije krio zadovoljstvo nastupom svojih izabranika u obje uzrasne selekcije. Zadovoljan je načinom igre, zalaganjem i rezultatima koji su postigli na turniru u izuzetno jakoj konkurenciji.

"Turnir je organizovan na odličnom nivou. Dječaci su dali svoj maksimum, a pored odličnih rezultata stekli su veliki broj prijatelja iz BiH, Srbije, Hrvatske i Slovenije. Drago nam je što smo bili dio ovog velikog turnira i rado ćemo se odazvati i naredni put. Naše dječake očekuju novi turniri i nadamo se novim medaljama i peharima. Vrijedno ćemo trenirati kako bi nastavili sa dobrim rezultatima koji mnogo znače za dječake, nas trenere i naš klub", istakao je Maid Tufekčić trener u školi fudbala FK Sloboda.

Novi zapaženi rezultati plod su kvalitetnog rada u našoj školi fudbala. Čast nam je i zadovoljstvo što smo učestvovali na značajnom turniru koji su organizovali naši prijatelji iz SK Bambi Tuzla. Posebno zadovoljstvo nam predstavlja što je osim takmičarskog, turnir zasnovan na druženju i sklapanju novih prijateljstava i uspomena koje će dječaci pamtiti cijeli život.

MI SMO FK SLOBODA
 • Sponsor Image
 • Sponsor Image
 • Grad Tuzla

 • Pivara
 • Ytong
 • Legea

 • plava
 • a2b
 • 4You
 • Fitogether
 • Solana
 • Vivia
 • Selt
 • Agencija Struja
 • Pekara Sacir
 • Admiral
 • Bosna Lift
 • Zulic Inzinjering
 • Novus
 • Rose Pharm
 • Sector Security
 • Limpio
 • iDoor
 • Pavic
 • Senex
 • Pikaso
 • Top Dom
 • Medz
 • Tuzla Farm
 • Una Storia
 • GPP