Mitrović: Ostvarili smo cilj i plasirali se narednu rundu Kupa

Objavljeno: 13:33, 14 Septembar 2023

Fudbaleri Slobode pobijedili su FK Mladost Doboj Kakanj rezulatom 1:4 i plasirali se u naredni krug Kupa BiH, a svoj utisak na jučerašnju pobjedu dao je pomoćni trener Darko Mitrović.

-Utakmicu koja se igrala u nezgodnom terminu, od 16 sati kad je dominirala sparina i toplina započeli smo u kombinovanom sastavu. Ipak, susret smo otvorili jako dobro i već u 3. minuti, iz prve šanse postigli smo gol za vodstvo. Nakon uvodnog gola, ekipa se opustila, nismo kreirali ozbiljnije šanse a do kraja prvog dijela primili smo gol što nam je dalo povoda da početkom drugog dijela nešto mijenjamo, kazao je Mitrović.

Sloboda je na pauzu otišla sa rezultatom 1:1, a stručni štab je u drugom poluvremenu uveo četiri nova igrača.

-Početkom drugog poluvremena ubacili smo dva svježa igrača, da pojačamo ritam, a u 60. minuti ubacili smo još dva igrača što je urodilo plodom. U 62. minuti postigli smo drugi gol, a već u 65. postigli smo i treći gol. Uspjeli smo slomiti protvinika nakon čega je bilo mnoog lakše igrati i pred kraj utakmice postigli smo i četvrti gol čime smo ispunili naš cilj, a to je plasman u narednu rundu kupa, a da pri sačuvamo što više igrača za bitnu ligašku utakmicu protiv NK Stupčanica.

Sloboda narednu utakmicu igra u subotu na stadionu Tušanj od 19 sati.