Sloboda odličnom igrom pobijedila Gradinu sa 4:0

Objavljeno: 11:01, 03 Septembar 2023
Sloboda - Gradina

Fudbaleri Slobode odigrali su još jednu odličnu utkamicu te su u okviru 4. kola Prve lige Federacije BiH na Tušnju pobijedili OFK Gradinu Srebrenik sa 4:0.

Utakmica je odlično počela za domaće koji su već u 4. minuti nakon gužve u petercu zatresli mrežu Gradine nakon što se najbolje snašao odlični Haris Dilaver koji je pogodio za vodstvo rezultatom 1:0. Gradina je pokušavala da se približi golu Muminoviča, ali do kraja prvog dijela utakmice nije uspjela da izjednači rezultat.

U drugom poluvremenu, Sloboda je nastavila sa pritiskom i u 58. minuti, Delić postiže gol za 2:0 i utvrđuje oldičnu igru izabranika Zlatana Nalića. Gradina nije odustajala, ali Sloboda je i dalje bila dominantna na terenu.

U 75. minuti, Luka Merdović ušao je sa klupe za rezervne igrače, a samo 12 minuta kasnije, u 87. minuti Merdović postiže svoj prvi gol za Slobodu, čime je povećao prednost na 3:0. Haris Dilaver je potom u poslednjim minutama utakmice postigao svoj drugi gol, čime je zapečatio konačan rezultat na 4:0 u korist Slobode.

Sloboda je ovom ubjedljivom pobjedom ostala na vrhu tabele sa 12 bodova iz 4 utakmice. Očekujemo da će ekipa Slobode nastaviti sa odličnim igrama u narednim mečevima, a već naredni vikend u sklopu 5. kola Sloboda će bodove tražiti u Gradačcu.

Sloboda je utakmicu započela u sastavu: Muminović, Beganović, Mujkić, Hasanović, Husejinović, Dilaver, Delić, Kurtalić, Čivić, Kalesić, Hasanbegović