Slobodini omladinci ostvarili dvije pobjede

Objavljeno: 13:52, 07 Maj 2022

Danas su na Tušnju odigrane utakmice 15. kola Omladinske lige Nogometnog saveza Tuzlanskog kantona.

Prva utakmica Omladinske lige NS TK odigrana je u 10:30 sati između Fudbalskog kluba „Sloboda” i Fudbalskog kluba „Budućnost” (Pjetlići 2012). Utakmica je završena rezultatom 2:0 u korist Slobodinih omladinaca. Prvi gol na utakmici postigao je Todorović Vanja već u četvrtom minutu igre, a Salkić Eldar je u 13. minutu povećao prednost Crveno- crnih na 2:0.

U početnoj postavi FK Sloboda našli su se: Kavgić Faruk, Husanović Omar, Dautović Eman, Kurtić Sanjin, Salkić Eldar, Softić Daris (C), Šerifović Vedad, Todorović Vanja, Jorgić Adin.

Druga utakmica Omladinske lige odigrana je u 11:30 sati, u kojoj su se također sastali FK Sloboda i FK Budućnost (Pjetlići 2011). Slobodini omladinci su ostvarili pobjedu od 4:0, a pogotke su ostvarili Dugalić Evel u 18. minutu, Sejranić Harun u 24. minutu, Huseinović Dženan u 30. minutu i Brčaninović Nedim u 38. minutu.

Startnih 11 u ekipi Slobode bili su: Jahić Amar, Fazlović Faris, Tadić Davor (C), Sejranić Harun, Dugalić Evel, Stjepić Neven, Delić Daris, Kovačević Ervin, Brčaninović Nedim.