Sloboda se pobjedom protiv Bratstva približila Premijer ligi (FOTO)

Objavljeno: 10:26, 30 Maj 2024

U nedjelju je odigrano 28. kolo Prve lige Federacije BiH u kojem su fudbaleri Slobode na stadionu Tušanj upisali sigurnu pobjedu protiv NK Bratstvo Gračanica rezultatom 2:0 (1:0) golovima Komazeca i Ignjatovića i time se približili povratku u najviši rang bh. fudbala.

U 22. minuti, Nikola Kozmazec je doveo našu ekipu u vodstvo.  Kapiten Slobode Said Husejinović odradio je odličan posao, te uputio loptu u kazneni prostor gdje Nikola Komazec atraktivnim potezom matira golmana Bratstva.

Situacija za goste dodatno se pogoršala u 57. minuti kada je Devedžić zaradio crveni karton, ostavljajući Bratstvo s igračem manje.

Trijumf Slobode zapečatio je Ignjatović golom za 2:0 u 77. minuti, kada je sjajno reagovao na ubačaj iz ugla, te osiguravši nova tri boda.

Do kraja sezone preostala su još dva kola, a Sloboda ima priliku osigurati povratak u Premijer ligu već u narednom kolu, kada gostuju u Tešnju.

Sloboda u ovu utakmicu ulazi kao lider prvenstva s četiri boda prednosti, a pobjedom i osvajanjem tri boda Crveno-crni bi matematički osigurali prvo mjesto na tabeli kolo prije kraja sezone.Utakmica se igra na Gradskom stadionu Luke Tešanj s početkom u 17:30 sati.

Sloboda - Bratstvo 2024

• Image: 1 / 11

FK Sloboda: Erić, Mujkić, Hasanović, Husejinović, Kurtalić, Hadžibeganović, Komazec, Kalesić, Cvijanović, Vulić, Ignjatović

Prva liga federacije BiH 23/2428. kolo26.05.2024 17:30h, JU Gradski stadion Tušanj, Tuzla; Gledalaca: 500;

Glavni sudija: TABAK Drago; 1. pomoćnik: ĆEHAJA Mirza; 2. pomoćnik: IBRAHIMOVIĆ Adnan; Četvrti sudija: KAPO Samir; Delegat: ČOLIĆ Josip; Promatrač suđenja: PLJEVLJAK Jasenko;