Sloboda se nakon jedanesteraca oprostila od Kupa BiH

Objavljeno: 19:25, 19 Februar 2023
SONY DSC

U 1/8 finala Kupa BiH, crveno-crni su poraženi od Sloge Meridian nakon izvođenja jedanesteraca. Nakon 90 minuta bilo je 1:1.

Od samog početka susreta naši momci bili su konkrentnija ekipa na terenu. Stvarali su šanse pred golom gostiju. U 4. minuti Alić je bio u odlilčnoj prilici. Delić je izveo korner, a naš napadač glavom pogađa stativu. Samo 3 minute kasnije nova opasnost pred golom Sloge. Sa vrha šesnaesterca šutirao je Pervan, no Gučmazov krajnjim naporom zaustavlja njegov udarac.

SONY DSC

U 10. minuti na semaforu je stojalo 1:0. Nakon duže akcije Alić je u šesnaestercu gostiju uposlio Vranješa koji rutinski loptu šalje u protivničku mrežu za veliku radost i erupciju oduševljenja navijača na Gradskom stadionu u Banovićima.

Crveno-crni tu nisu stali, nastavili su sa napadima. U 14. minuti Pervan je ponovo šutirao sa distance, no bio je neprecizan. Isti igrač 5 minuta kasnije odlično upošljava Kapetanovića čiji šut odlazi iznad gola gostujućeg golmana. Do kraja prvog poluvremena igralo se pretežno na sredini terena, a na odmor se otišlo sa minimalnom prednosti našeg tima od 1:0.

SONY DSC

U nastavku Sloboda nastavlja tamo gdje je stala u prvih 45 minuta. Vranješ je već u petoj minuti nastavka odlično prošao po desnoj strani i probao uposliti Maksimovića, a u posljednji čas Gučmazov hvata loptu ispred našeg veznjaka. Prvu ozbiljniju priliku Sloga je imala u 58. minuti utakmice. Stevanović je prošao po lijevoj strani i centrirao, a na ubačaj kasni Baranov.

SONY DSC

Deset minuta kasnije jedanaesterac za goste. Stevanović je odlično iskoristio loptu upućenu iz svoje zadnje linije, izašao sam pred Bukvića kojeg vara, a naš golman pravi prekršaj i sudija Dražen Marić pokazuje na bijelu tačku. Odgovornost je preuzeo Starčević, Bukvić je pročitao njegovu namjeru, no nije uspio zaustaviti udarac.

SONY DSC

Do kraja 90 minuta našem timu poništen je i pogodak zbog nedozvoljene pozicije, a vrijedi spomenuti i priliku Komazeca čiji udarac zaustavlja danas raspoloženi golman gostiju. Ostalo je 1:1, a pobjednika i putnika u 1/4 finale Kupa BiH odlučili su jedanesterci.

SONY DSC

Sigurni izvođači za naš tim bili su Komazec, Pervan, Ćivić, Bekić, Vranješ i Jusić dok je neprecizan bio Melvin Osmić. Na drugoj strani svi izvođači bili su sigurni za pobjedu Sloge u prvoj utakmici proljetnog dijela sezone.

Današnja utakmica počela je minutom šutnje za sve žrtve razornog potresa koji je potresao Tursku i Siriju, a odana je i počast i upućeno posljednje zbogom legendarnom treneru Miroslavu Ćiri Blaževiću.

SONY DSC

Od prve minute za naš tim nastupili su: Bukvić, Osmanković, Jusić, Kapetanović. Osmić J., Pervan, Kurtalić, Vranješ, Maksimović, Delić i Alić. Priliku za igru još su dobili Ćivić, Bekić, Komazec, Osmić M. i Mehmedović.