Sloboda remizirala sa HNK Tomislav (VIDEO)

Objavljeno: 13:45, 23 Maj 2024
article image

Sloboda nije uspjela doći do pobjede na gostovanju kod Tomislava u srijedu u okviru 27. kola Prve lige Federacije BiH. Iako su obje ekipe imale nekoliko dobrih prilika, konačan rezultat ostao je 0:0.

Sloboda je dobro započela utakmicu, izvodeći dva kornera u uvodnim minutama, ali bez konkretne prijetnje po gol domaćih. Tomislav je ubrzo odgovorio preko Križana, koji je imao dobru priliku, ali je golman Muminović bio na visini zadatka i pravovremeno istrčao, spriječivši domaće da dođu u vodstvo. U nastavku prvog poluvremena nije bilo mnogo uzbuđenja, te se na odmor otišlo s rezultatom 0:0.

U nastavku utakmice, trener Slobode Nalić odlučio je uvesti Hadžanovića i Delića, što je odmah dalo rezultate. Već u 55. minuti Mujkić je ubacio loptu, a Cvijanović je pucao, ali je lopta otišla preko gola Tomislava.

Samo dvije minute kasnije, Delić je imao odličnu priliku, ali njegov udarac je prošao tik pored gola domaćih.

Najbolju šansu Sloboda je imala u 66. minuti kada je Cvijanović ubacio, a Husejinović pucao, ali je pogodio okvir gola.

Tomislav je uzvratio preko Radoša, ali je golman Muminović uspio odbraniti njegov udarac i izbaciti loptu u korner. Pred sami kraj utakmice, Šiško je imao kontru, ali je njegov udarac nije bio dovoljno precizan U 87. minuti, Soldić je pucao, a Kurtalić blokirao, te je lopta otišla u korner.

U sudijskoj nadoknadi, domaći su postigli pogodak, ali je on poništen zbog nedozvoljene pozicije. Minut kasnije, Križanac je bio u dobroj prilici, ali je Vulić u zadnji čas otklanja opasnost po gol Muminovića.

Sloboda je nakon ove utakmice ostala lider prvenstva sa 60. osvojenih bodova, a u nedjelju na stadionu Tušanj dočekuje NK Bratstvo Gračanica.

Utakmica se igra od 17:30 sati.

Prva liga federacije BiH 23/2427. kolo22.05.2024 16:30h, Gradski stadion Tomislavgrad, Tomislavgrad; Gledalaca: 500;

Glavni sudija: KUKIĆ Armin; 1. pomoćnik: HUŠIDIĆ Amir; 2. pomoćnik: FETIĆ Mirza; Četvrti sudija: BALIĆ Semir; Delegat: ZILKIĆ Admir; Promatrač suđenja: KEČO Tarik;