Sloboda poražena u Čitluku od Zrinjskog

Objavljeno: 17:38, 06 Maj 2023
article image

U 30. kolu m:tel Premijel lige BiH, fudbaleri našeg kluba poraženi su na gostovanju kod Zrinjskog 4:1.

Susret je bolje otvorila naša ekipa, a već u prvoj minuti viđena je prva prilika na utakmici. Mehmedović je prošao po desnoj strani i centrirao ka Aliću koji slabo šutira prema golu domaćih. Dvije minute kasnije nova šansa za naš tim. Maksimović je uzeo loptu Memiji, uposlio je Alića koji petom loptu odlaže Varešanoviću, a udarac veznjaka crveno-crnih zaustavlja golman Marić.

U 7. minuti svoj šut isprobao je i Varešanović, no šutirao je preko gola. Minutu kasnije na semaforu u Čitluku stojalo je 0:1. Golman Marić se poigravao ispred svog gola, to je iskoristio Maksimović koji mu uzima loptu i postiže pogodak za vodstvo naše ekipe. 

Radost nije dugo trajala jer je već 6 minuta kasnije bilo 1:1. Lijevi bek Zrinjskog Bekić prošao je po lijevoj strani. Centaršutom je pronašao Sabljića koji šutira iz prve i Plemićima donosi izjednačenje. Nakon izjednačujućeg pogotka, nastavio je Zrinjski sa napadima. U 16. minuti sa distance je šutirao Prskalo, no Ćivić u posljednji čas blokira njegov udarac. Na drugoj strani prijetio je Pervan udarem iz daljine, bio je neprecizan.

U 23. minuti prijetio je Bilbija glavom nakon centaršuta Prskala, međutim odličnom intervencijom na golu našeg tima istakao se Bukvić. Nažalost, u 28. minuti Zrinjski dolazi do potpunog preokreta. Prskalo je asistirao Malekinušiću koji nije imao težak zadatak i postiže pogodak za vodstvo tima iz Mostara.Do kraja prvih 45 minta vrijedi spomenuti pokušaj Maksimovića. Šutirao je sa vrha šesnaesterca sa lijeve strane, ali lopta odlazi daleko pored gola Marića.

Prva šansa u nastavku viđena je u 51. minuti. Delić je uposlio Mehmedovića čiji udarac brani golman Marić. U 54. minuti tražili su naši fudbaleri jedanaesterac. Jakovljević je u šesnaestercu srušio Pervana, no sudija Jelić odmahnuo je rukom. U 56. minuti Zrinjski udvostručuje svoju prednost. Malekinušić centaršutom pronalazi Bilbiju koji iz prve matira Bukvića.

U 84. minuti Zrinjski je povećao svoju prednost. Ilinković je upisao asistenciju, a Kiš se upisuje u listu strijelaca. Do kraja susreta vrijedi spomenuti udarac Delića, no bez većih opasnosti po Marića.

Od prve minute na današnjoj utakmici nastupili su Bukvić, Šubert, Kurtalić, Ćivić, Osmić J, Varešanović, Pervan, Mehmedović, Maksimović, Delić i Alić. Priliku za igru još su dobili Kapetanović, Komazec, Jusić, Saletović i Bekić.

MI SMO FK SLOBODA
 • Sponsor Image
 • Sponsor Image
 • Grad Tuzla

 • Pivara
 • Ytong
 • Legea

 • plava
 • a2b
 • 4You
 • Fitogether
 • Solana
 • Vivia
 • Selt
 • Agencija Struja
 • Pekara Sacir
 • Admiral
 • Bosna Lift
 • Zulic Inzinjering
 • Novus
 • Rose Pharm
 • Sector Security
 • Limpio
 • iDoor
 • Pavic
 • Senex
 • Pikaso
 • Top Dom
 • Medz
 • Tuzla Farm
 • Una Storia
 • GPP