Sloboda poražena na Tušnju od Sloge

Objavljeno: 21:25, 22 April 2023
article image

U 27. kolu m:tel Premijer lige BiH, naši fudbaleri poraženi su na domaćem terenu od Sloge Meridian 1:0.

Sam početak utakmice nije ponudio veća uzbuđenja. Prvih 15 minuta igralo se pretežno na sredini terena, a nijedna ekipa nije stvorila izglednu priliku za gol. Prvo veće uzbuđenje viđeno je u 16. minuti. H.Beganović je uposlio Bekića koji šutira preko gola, no bio je offside.

Šest minuta kasnije u prilici se našao i Mešić koji šutira, no odbrana gostiju u posljednji čas zaustavlja njegov udarac. Uslijedilo je zatišje do 37. minute kada je svoj udarac isprobao Delić, ali nije bio precizan. Do kraja skromnih prvih 45 minuta vrijedi istaknuti šut Mešića nakon centaršuta H.Beganovića, bio je to lagan udarac za Traku.

Nastavak bolje otvaraju gosti. Najprije je Šaula šutirao sa distance, no istakao se Erić. Sloga je nastavila sa napadima. U 68. minuti stopostotna prilika za tim iz Doboja. Dadić se ubacio iz drugog plana i izašao sam pred Erića koji izlazi kao pobjednik iz ovog duela.

Minut kasnije nova prilika za gostujući tim. Šutirao je Mihajlović, a Jusić u posljednji čas blokira njegov udarac. Opasno je bilo i u nastavku akcije, no rezultat se nije mijenjao.

Prvu ozbiljniju šansu naš tim imao je u 72. minuti. H.Beganović je odlično prošao po desnoj strani, centrirao i pronašao Vranješa koji glavom šutira preko gola.

Kada su svi mislili da će se susret završiti bez pogodaka, šok na Tušnju. Zajić je savladao Erića u 93. minuti i nanio poraz našem timu.

Od prve minute na današnjem susretu nastupili su Erić, Kapetanović, Jusić, Osmanković, H.Beganović, Pervan, Kurtalić, Vranješ, Mešić, Delić i Bekić. Priliku za igru još su dobili Alić, Varešanović, Mehmedović i Maksimović.