Sloboda nije izdržala, Posušje nakon preokreta do pobjede

Objavljeno: 14:07, 13 Novembar 2022
article image

U 18. kolu nogometne m:tel Premijer lige BiH, crveno-crni su poraženi na gostovanju u Posušju sa 2:1.

Na samom otvaranju susreta, već u 10. minuti, dosuđen je penal za domaće. Boban je preuzeo odgovornost, no Bukvić odlično zaustavlja njegov udarac. Deset minuta kasnije prvu izgledniju priliku za naš tim imao je Vranješ,  bio je neprecizan. 

U 25. minuti crveno-crni dolaze u vodstvo. Husejinović je odlično izveo slobodan udarac, pronašao Melvina Osmića koji fantastičnim udarcem glavom matira Kukića za veliku radost naše ekipe. Do kraja prvog poluvremena domaći su kontrolisali igru, međutim nisu viđene veće prilike na obje strane.

Nastavak bolje otvaraju domaći koji u 51. minuti dolaze do izjednačenja. Rezervista Begić šutira sa distance i trese mrežu Bukvića. Deset minuta kasnije Jović je mogao donijeti Posušju potpuni preokret, ali njegov udarac odlazi pored gola.

Posušje je nastavilo sa napadima i u nastavku, a u 79. minuti domaći dolaze do potpunog rezultatskog preokreta. Bukvića je savladao Boban, koji se iskupio za promašeni jedanesterac na početku susreta. Izabranici Adnana Jahića do kraja susreta su pokušali izjednačiti, no nisu uspjeli. 

U narednom kolu naša ekipa na Gradskom stadionu u Banovićima dočekuje Igman u posljednjoj utakmici jesenjeg dijela prvenstva. Susret se igra u nedjelju u 13 sati.

MI SMO FK SLOBODA
 • Sponsor Image
 • Sponsor Image
 • Grad Tuzla

 • Pivara
 • Ytong
 • Legea

 • plava
 • a2b
 • 4You
 • Fitogether
 • Solana
 • Vivia
 • Selt
 • Agencija Struja
 • Pekara Sacir
 • Admiral
 • Bosna Lift
 • Zulic Inzinjering
 • Novus
 • Rose Pharm
 • Sector Security
 • Limpio
 • iDoor
 • Pavic
 • Senex
 • Pikaso
 • Top Dom
 • Medz
 • Tuzla Farm
 • Una Storia
 • GPP