Remi u Mostaru: Pioniri vodili dva puta, kući donose bod

Objavljeno: 15:23, 14 Novembar 2020
article image
Pioniri su u Mostaru bili na korak do trijumfa

U derbiju 16. kola Omladinske Premijer lige BiH postignuta su četiri gola.

U 16. kolu Omladinske Premijer lige BiH naša U-15 selekcija gostovala je u Mostaru. Derbi protiv Zrinjskog okončan je remijem 2:2 (0:1).

Izabranici trenera Samira Kuduzovića imali su na poluvremenu vodstvo 0:1, no u nastavku susreta postignuta su još tri pogotka za konačnu podjelu bodova.

Dobra partija U-15 selekcije FK Sloboda u Mostaru

Crveno – crni su mrežu Mostaraca zatresli već u sedmoj minuti kada je siguran sa 11 metara bio Harun Dudić.

Crveno - crni su na poluvremenu vodili 0:1

Zrinjski je poravnao nakon predaha, a gol za 1:1 djelo je Marka Begića u 45. minuti. Samo šest minuta kasnije Crveno – crni su ponovo poveli, a strijelac za 1:2 bio je Ajdin Beganović.

U drugom poluvremenu naš tim je ponovo vodio 1:2

Nažalost, naš mladi tim nije uspio doći do tri boda. U 68. minuti remi Zrinjskom donosi Ante Pavković.

Podjela bodova za ostanak na trecoj poziciji tabele

Nakon ovog kola naša U-15 selekcija ostala je na trećoj poziciji tabele. Sada na kontu imaju 34 boda. Ispred njih su prvoplasirano Sarajevo sa 39 i drugoplasirani Željezničar sa 38 bodova.

Mostarci su ipak izvukli remi na doma?em terenu

Na četvrtom i petom mjestu su Zrinjski i Široki Brijeg sa po 32 boda.

HŠK ZRINJSKI – FK SLOBODA 2:2 (0:1)

Pomoćni stadion HŠK Zrinjskog. Sudija: Faris Muraspahić (Mostar). Pomoćnici: Harun Pirić 8Stolac) i Nedim Kozić (Mostar). Delegat: Lazar Martinović (Čapljina). Žuti kartoni: Šego (Zrinjski), Beganović (Sloboda). Strijelci: 0:1 – Dudić (7' – penal), 1:1 - Begić (45'), 1:2 – Beganović (51'), 2:2 - Pavković (68').

HŠK ZRINJSKI: Šego, Šakota (od 50. Ivanković), Filipović (od 62. Cvitković), Krešić (od 36. Pavković), Karačić, Badrov, Arapović (od 36. Odak), Miličević (od 66. Vučić), Begić, Šilić, Perić. Trener: Dubravko Orlović.

FK SLOBODA: Smajić, Hrštić, Burnjaković, Švraka, Kovač, Dudić (od 50. Nasić), Beganović, Čonjić, Mujić, Hasanović, Bošnjaković. Trener: Samir Kuduzović.