Remi Slobode u Trebinju

Objavljeno: 16:51, 26 April 2023

U 28. kolu m:tel Premijer lige BiH, Sloboda je na gostovanju u Trebinju remizirala sa Leotarom 0:0.

Prvih 45 minuta nije ponudilo veća uzbuđenja na stadionu Police u Trebinju. Prvih 10 minuta pretežno se igralo na sredini terena. Prijetili su domaći iz dva slobodna udarca, no oba puta bez veće opasnosti po gol Bukvića. U 13. minuti nakon kontranapada Vranješ je uposlio Mešića, međutim mladi napadač našeg tima nije se najbolje snašao u šesnaestercu Leotara i gubi loptu.

Dvije minute kasnije viđena je prva ozbiljnija prilika na susretu. Šipovac je pokušao glavom, šutirao je preko gola. U 21. minuti sa distance je šutirao Aćimović, Bukvić je bio dobro postavljen i sa lakoćom zaustavlja njegov udarac. Najbolju priliku u prvih 45 minuta za naš tim imao je Ćivić u 30. minuti. Nakon brzo izvedenog prekida, lijevi bek naše ekipe iz izgledne pozicije šutira preko gola.

U narednom napadu u odličnoj prilici našao se Mešić. Delić je odlično prošao po desnoj strani i uposlio mladog ofanzivca koji se nije najbolje snašao pred golom Leotara. Odbrana gostiju uspjela je otkloniti opasnost. To je ujedno bilo sve u skromnom prvom poluvremenu.

Nastavak bolje otvara naš tim. U 46. minuti nakon poigravanja domaće odbrane lopta dolazi do Vranješa koji šutira sa vrha šesnaesterca direktno u Puletića. Zatim je uslijedio period igre u kojem je terensku inicijativu imao naš tim, no nisu uspjeli ozbiljnije ugroziti gol domaćih.

U 57. minuti prijetili su domaći prvi put u drugom poluvremenu. Đajić je nakon slobodnog udarca glavom šutirao preko gola. U 63. minuti Vranješ šutira direktno u golmana domaćih. Jusić je izbio loptu, do nje prvi stiže Maksimović koji je odlaže do našeg veznog igrača, koji nije bio precizan.

U 68. minuti Handžić nakon prekida šutira glavom, Bukvić brani. U 69. minuti najbolja prilika na utakmici. Pervan je šutirao, njegov udarac je izblokiran. Husejinović je u nastavku akcije odlično šutirao, a Puletić krajnjim naporom brani odličan udarac našeg kapitena.

U 73. minuti Aćimović upućuje udarac direktno u Bukvića. U 78. minuti mogao je naš tim doći u vodstvo. Maksimović se odlično riješio svog čuvara, pronašao Vranješa koji je kombinovao sa Husejinovićem, no odbrana Leotara je u posljednji čas otklonila opasnost.

Pred sami kraj susreta Leotar je ostao sa igračem manje, no igrača više na terenu crveno-crni nisu uspjeli iskoristiti. Ostalo je Leotar - Sloboda 0:0.

Priliku za igru od prve minute dobili su Bukvić, Osmić J, Jusić, Šubert, Osmanković, Ćivić, Osmić M, Vranješ, Delić, Alić i Mešić. Još su nastupili Pervan, Bekić, Kapetanović, Maksimović i Husejinović.