Prvotimci Slobode posjetili Centar za obrazovanje, vaspitanje i rehabilitaciju slušanja i govora Tuzla

Objavljeno: 12:30, 09 Novembar 2022
article image

Fudbaleri Slobode i stručni štab posjetili su štićenike Centra za obrazovanje, vaspitanje i rehabilitaciju slušanja i govora Tuzla.

Svojim dolaskom naši prvotimci izmamili su osmijehe na lice štićenicima Centra. Družili su se sa njima, igrali razne igrice, a ovom prilikom su im uručili i prigodne poklone, među kojima i loptu sa potpisima svih igrača koja će ih uvijek podsjećati na ovu posjetu i međusobno druženje.

“Osim našeg trenažnog procesa, mi se rado odazovemo svačijem pozivu, tako smo se danas odazvali pozivu Centra. Drago nam je što smo se družili sa djecom. To je naša obaveza, da ih usrećimo, a bilo koje dijete da učinimo sretnim mi ćemo biti podjednako sretni kao i oni. Mislim da smo ispunili današnji dan, tako da ćemo se i u budućnosti rado odazvati ovom Centru jer smo i mi pored njih osjetili neku radost da možemo nekoga usrećiti
”, naglasio je Adnan Jahić šef stručnog štaba FK Sloboda.


Prije druženja sa djecom fudbaleri su razgovarali sa osobljem i direktoricom Centra i upoznali se sa radom ove ustanove. Iskazali su zadovoljstvo što su svoje prijepodne proveli sa mališanima koji su uživali u druženju sa igračima našeg kluba.

Nama je drago što smo pozvani u ovaj Centar i nama je dužnost da posjetimo djecu, da ih obradujemo, da vide neku ljubav i od nas i Slobode prema njima. Nadam se da ćemo ubuduće dolaziti na ovakva i slična mjesta i da ovoj djeci dajemo podršku”, rekao je Emir Jusić kapiten FK Sloboda.


Centar za obrazovanje, vaspitanje i rehabilitaciju slušanja i govora Tuzla broji dvadesetsedmero djece, a u okviru ove ustanove postoji i PERP, posebno edukacijsko-rehabilitacijsko odjeljenje koje pohađaju djeca koja dolaze iz redovnih škola. O djeci brine 16 defektologa uz školovane stručnjake koji svakodnevno pružaju ljubav i pažnju djeci iz Centra.

Centru ovo mnogo znači, međutim mnogo više znači djeci koja su se zaista mnogo obradovala. Uvijek vladaju predrasude prema ovoj djeci. Inkluzija i sport imaju jednu zajedničku osobinu, a to je da postoje različitosti, da poštujemo drugo i drugačije. Ovim gestom fudbaleri Slobode su pokazali da imaju empatiju prema djeci sa poteškoćama u razvoju. Ima jedna divna misao koja kaže, nisi živio, ako nisi drugom ko ti ne može uzvratiti pružio pomoć, a ovim činom to su uradili fudbaleri Slobode. Zahvaljujem se svim igračima i stručnom štabu na čelu sa Adnanom Jahićem”, istakla je Amra Imširagić direktorica Centra za obrazovanje, vaspitanje i rehabilitaciju slušanja i govora Tuzla.

Uposlenici ovom prilikom članovima našeg kluba poklonili su i zahvalnice i zahvalili se na današnjem druženju.

Naš klub će se i u budućnosti odazvati pozivima Centra i sličnih ustanova, kako bi obradovali djecu širom Tuzlanskog kantona i pružili im priliku da se s njima druže.

Pogledajte galeriju fotografija današnjeg druženja.

Posjeta Centru za obrazovanje, vaspitanje i rehabilitaciju slušanjani govora Tuzla

 • Image: 1 / 27

MI SMO FK SLOBODA
 • Sponsor Image

 • Sponsor Image
 • Legea

 • BH Telecom
 • Fitogether
 • Solana
 • Leda
 • Bingo
 • Dita
 • NLB Banka
 • Sparkasse
 • Junuzovic
 • Sarajevo Osiguranje
 • Admiral
 • Tim Gradnja
 • Sonra-Telefunken
 • Klaus Lehmann
 • Marcaffe
 • Baupartner
 • Tep Light
 • Sector Security
 • Limpio
 • AquaMont
 • Hrastik
 • Senex
 • HH Inc
 • Top Dom
 • Medz
 • DMF
 • Komunalac
 • Ingram
 • Tuzla Farm
 • Una Storia
 • GPP