Poraz Slobode u Banja Luci

Objavljeno: 07:31, 30 Oktobar 2022

U 16. kolu m:tel Premijer lige BiH, naš tim poražen je u Banja Luci od ekipe Borca sa :0.

Naša ekipa nije dobro otvorila utakmicu, a već u 25. sekundi Bukvić je morao vaditi loptu iz mreže. Grešku naše odbrane iskoristio je Kulašin koji dovodi domaćine u vodstvo. Pet minuta kasnije šutirao je i Ninković sa vrha šesnaesterca, no njegov udarac odlazi pored gola našeg tima.

Prvu priliku za izabranike Adnana Jahića imao je Ćivić u 11. minuti. Šutirao je direktno iz slobodnog udarca, a lopta odlazi malo pored gola  Četkovića.  U nastavku je prijetio i Kapetanović koji šutira direktno u golmana banjalučkog tima. Uslijedilo je zatim zatišje, a u 35. minuti na semaforu je stojalo 2:0. Ninković je prošao po strani i centrirao, a Andrić pogađa glavom. Do kraja prvog poluvremena vrijedi još spomenuti priliku Kulašina. Izborio se za loptu u našem šesnaestercu i šutirao, istakao se Bukvić.

U nastavku Borac je nastavio u istom ritmu. U 50. minuti Subić je prošao po lijevoj strani i pronašao Lukića, čiji udarac glavom krajnjim naporom brani Bukvić. Minutu kasnije, Sloboda je bila blizu pogotka. Mehmedović je odlično uposlio Osmića koji vraća povratnu loptu za Komazeca, međutim u posljednji čas reagovao je Lazić. U 60. minuti pokušao je i Husejinović, bio je neprecizan.

U 80. minuti Borac postiže svoj treći pogodak na utakmici. Jurilj je prošao po strani i centrirao, a Mrkaić glavom trese mrežu naše ekipe. U idućem napadu naš tim smanjio je zaostatak. Komazec je sjajno iskoristio centaršut Osmića i matirao Četkovića. U 86. minuti prijetio je Zakarić, ponovo se odličnom intervencijom istakao Bukvić.

Naš tim u narednon kolu na Gradskom stadionu u Banovićima dočekuje Sarajevo.