Pobjedom nad Sarajevom do treće domaće pobjede u sezoni

Objavljeno: 17:04, 05 Novembar 2022

U 17. kolu nogometne m:tel Premijer lige BiH, fudbaleri Slobode savladali su Sarajevo sa 2:0. Pogotke su postigli Eldar Mehmedović i Tarik Kapetanović.

Crveno-crni su odlično ušli u utakmicu i već nakon prve ozbiljne prilike su došli u vodstvo. U 11. minuti Kapetanović i Maksimović su napravili dupli pas, Kapetanović je centirao, a Mehmedović je zatresao mrežu gostiju. Dvije minute kasnije sa distance je šutirao Vranješ, no njegov udarac zaustavlja Šahinović.

Uslijedilo je zatim zatišje do 35. minute kada Musa šutira preko gola. Do kraja prvih 45 minuta Sarajevo je imalo dvije dobre prilike. Najprije je Đokanović glavom pogodio stativu, a zatim je u posljednjoj minuti prvog poluvremena Čataković izašao sam pred Bukvića, no golman našeg tima istakao se odličnom intervencijom. To je ujedno bilo sve u prvom poluvremenu.

Nastavak bolje otvara nas tim. U 49. minuti Vranješ se našao u odličnoj šansi. Šutirao je iz izgledne pozicije, međutim golman gostiju krajnjim naporon zaustavlja udarac. Sarajevo je zatim preuzelo terensku inicijativu, međutim nisu uspjeli ozbiljnije ugroziti gol Bukvića. U 88. minuti nakon centaršuta Husejinovića iz slobodnog udarca, Kapetanović je glavom postigao pogodak i postavio konačan rezultat utakmice.

Od prve minute nastupili su Bukvić, Osmanković, Ćivić, Osmić J., Kapetanović, Osmić M., Vošnjak, Delić, Maksimović, Mehmedović, Vranješ. Priliku za igru su dobili i Husejinović, Jusić, H.Beganović i Komazec.

U narednom kolu Sloboda gostuje Posušju.