Pobjeda u Bijeljini: Crveno - crni se kući vratili sa nova tri boda

Objavljeno: 20:53, 24 Juli 2021

Fenomenalno otvaranje nove premijerligaške sezone za naš tim.

Crveno – crni nakon tušanjskog slavlja protiv Rudara, sa gostovanja iz Bijeljine kući donose sva tri boda. Naš tim je u Semberiji odigrao još jedan dobar meč i sasvim zasluženo slavio pobjedu nad Radnikom 1:2 (0:0).

Od prvih minuta susreta vidjelo se da Crveno – crni igraju sigurno i smireno, te kontrolišu situaciju na terenu. Visok procenat posjeda lopte i nekoliko poluprilika nagovijestili su da naša ekipa neće pognute glave napustiti Bijeljinu.

Nakon prvog poluvremena bez golova, za samo šest minuta gledatelji su vidjeli tri gola. Prvo je u 73. minuti Dženis Beganović načeo mrežu domaćina sjajno izvedenim penalom za 0:1, a vrlo brzo Crveno – crni su udvostručili prednost.

Nakon kornera domaćini izbijaju jednu loptu van svog šesnaesterca, a na pravom mjestu je Alen Kurtalić koji iz prve, desnim volejom, plasira loptu iza leđa nemoćnog golmana Radnika.

Bila je ovo visoka prednost za naš tim, no domaćini su preko Nikole Popare dvije minute kasnije došli do gola i nade da dođu do remija. Ipak, to se nije desilo. Naša ekipa je posljednje minute susreta odigrala staloženo i trijumfalno se vraćaju kući.

Nakon dva odigrana kola M-Tel Premijer lige BiH na kontu imamo maksimalnih šest bodova. U narednom 3. kolu Crveno – crni će na Gradskom stadionu Tušanj dočekati ekipu Leotara.

FK RADNIK – FK SLOBODA 1:2 (0:0)

Gradski stadion u Bijeljini. Sudija: Dragan Petrović (Banjaluka). Pomoćnici: Dženan Milić (Sarajevo) i Emir Zahiragić (Sarajevo). Četvrti sudija: Luka Bilbija (Prijedor). Delegat: Safet Radmilović (Goražde). Žuti kartoni: Popara, Urošević (Radnik), Jusić, Veselinović (Sloboda). Strijelci: 0:1 – Dženis Beganović (73' – penal), 0:2 – Alen Kurtalić (77'), 1:2 – Nikola Popara (79').

FK RADNIK: Aljkanović, Nikić (od 46. Urošević), Sušić (od 46. Vasić), Popara, Ristanović (od 83. Došlo), Gogić (od 78. Motika), Šarić, Marković, Pantelić, Šubert, Hasukić (od 60. Tahrić). Šef stručnog štaba: Vlado Jagodić.

FK SLOBODA: Bukvić, Ćivić, Karišik (od 50. Jusić), A. Beganović, Osmić, Balić (od 68. Kurtalić), Predragović (od 68. Husejinović), Dž. Beganović, Mujagić (od 74. Veselinović), Maksimović, Alić (od 46. Ramić). Šef stručnog štaba: Mladen Žižović.