Pioniri i kadeti završili prvo kolo Premijer lige BiH

Objavljeno: 18:29, 18 Juli 2022

Pioniri su se kući vratili  sa pobjedom dok su kadeti ostali bez bodova u prvom kolu Premijer omladinske lige Bosne i Hercegovine.

Pioniri FK Sloboda su na samom startu šampionat pokazali želju za dobrim plasmanom. Naši omladinci su rezultatom od 1:2 savladali   HŠK Zrinjski te uspješno otvorili prvo kolo Premijer omladinske lige Bosne i Hercegovine U-15.

U 38. minutu za vodstvo Crveno-crnih gol pogađa  Delić Ademir. Nešto kasnije u 45. minutu za izjednačenje Matić Domagoj pogađa mrežu Slobode i donosi izjednačenje Zrinjskom.  Rezultat 1:1 nije zadugo ostao na semaforu, za pobjedu Slobode u 49. minutu mrežu je zatresao Fejzić Mahir i donio pobjedu Fudbalkom klubu Sloboda.

Žute kartone na utakmici dobili su: Mehinbašić (11’),Dedić (35’+ 1’)

Sloboda: Žigić, Mehinbašić, Salihović, Smajić, Behilović, Vrabac, Mušanović, Fejzić, Dedić, Delić, Zukić.

Za razliku od Pionira, kadeti FK Sloboda su u subotu prvenstvo otvorili porazom. Rezultat između HŠK Zrinjski i FK Sloboda bio je 2:1.

U 48. minutu prvi gol na utakmici postiže HŠK Zrinjski preko Cvitković Luke. Nekoliko minuta kasnije Sloboda u 52. minutu dolazi do izjednačenja. Gol je postigao Dudić Harun. Međutim Slobodini omladinci nisu uspjeli izboriti pobjedu. U 84. minutu, Karačić David postiže gol i dovodi Zrinjski do prvog trijumfa.

Žute kartone na utakmici su dobili: Smajić (47’), Milošević (72’ ), Tunjić (32’), Mujić (17’)

Sloboda: Smajić, Hrštić, Milošević, Tunjić, Bešić, Dudić, Činjić, Mujić, Omerčević, Okić, Abidović.