OMLADINSKE SELEKCIJE: Dvije pobjede i jedan poraz

Objavljeno: 08:39, 28 August 2023

Proteklog vikenda su svoje utakmice odigrale i omladinske selekcije FK Sloboda. Junioru su poraženi od Veleža, dok u druga selekcija juniora i kadeti pobijedili Radnički iz Lukavca.

Juniori Slobode su se suočili s izazovom na terenu, ali su na kraju podlegli ekipi Veleža rezultatom 4 - 1 u utakmici Premijer omladinske lige BiH U19. Sloboda je povela zahvaljujući golu Danisa Bratovčića u petoj minuti, ali ekipa Veleža brzo je izjednačila u osmoj minuti, a Puce Dženan je ponovno postigao gol za Velež u 80. minuti, čime je postavio konačnih 4 - 1. Đuliman Kenan je doprinio pobjedi s golovima u 26. i 57. minuti.

U drugom dijelu Bosne i Hercegovine, Omladinska liga BiH - sjever donijela je sjajne rezultate za Slobodu. Juniori, pod vodstvom trenera Denisa Karića, osvojili su pobjedu 1 - 0 protiv Radničkog. Odlučujući trenutak bio je u 2. minuti, kada je Spahić Nedim postigao gol. S druge strane, kadeti Slobode, predvođeni trenerom Amir Spahićem, ostvarili su pobjedu od 2 - 0 protiv istog protivnika. Kamberović Emin je postigao gol u 31. minuti, dok je Spahić Emrah dodao još jedan u 44. minuti.