OKL NS TK: Poraz pionira, Eurofudbal odnio 3 boda sa Tušnja

Objavljeno: 12:28, 11 Septembar 2022
article image

U drugom kolu Kvalitetne lige NS TK Grupe 1, naši pioniri na domaćem terenu poraženi su od Eurofudbala sa 3:2.

Prije samog početka današnje utakmice izabranicima Nevzeta Hasanbašića uručeni su pehari za odlične igre prethodne sezone i osvojenog prvog mjesta u kantonalnoj ligi. Naši dječaci bili su kroz čitavu sezonu dominantni i sasvim zasluženo su ponijeli epitet najbolje ekipe u ligi.

Istim tempom nastavili su i u prvom kolu nove sezone. Prethodne sedmice na gostovanju u Gradačcu pobijedili su Zvijezdu sa 2:0, a pozitivan rezultat očekivali su i danas. Međutim, sami početak utakmice nažalost to nije nagovještavao. Gosti iz Stjepan Polja furiozno su ušli u meč. Već u 1. minuti utakmice Imširović je zatresao stativu našeg gola, a 5 minuta kasnije gosti su došli u vodstvo preko Konjića koji matira našeg Salkića za 0:1. Dvije minute kasnije crveno-crni su mogli do izjednačenja. Mujezinović je pokušao iz slobodnog udarca, međutim golman gostiju krajnjim naporom brani njegov udarac, a lopta odlazi u korner. Upravo iz tog kornera Sloboda je bila najbliža izjednačenju. Mujezinović je centrirao, a Nukić glavom šutira pored gola Spahića.

Nekoliko minuta kasnije stiže kazna za promašaje naše ekipe. Savo Grapkić  odlično se snašao u šesnaestercu našeg tima i udvostručio vodstvo gostiju. Nakon toga slijedi dominacija naše ekipe koja je preuzela i terensku inicijativu. Najprije je u 23. minuti  Mujezinović iz slobodnog udarca pogodio stativu, da bi u nastavku akcije Suljagić postigao pogodak i vratio nadu našem timu. Do kraja prvog poluvremena prijetili su naši dječaci u nekoliko navrata međutim rezultat se nije mijenjao. Na odmor su otišli sa golom zaostatka.

U drugom poluvremenu viđen je po jedan pogodak na obje strane. Prvo je u 35. minuti Bačinović povisio prednost gostiju na 3:1, da bi 15 minuta kasnije Kovačević smanjio zaostatak. Do kraja susreta nisu viđene veće prilike. Vrijedi istaknuti pokušaj Mujezinovića koji je direktno iz kornera pogodio stativu. Na kraju je ostalo Sloboda - Eurofudbal 2:3. Priliku za nove bodove i novu pobjedu naši dječaci imaju već narednog vikenda kada gostuju u Gračanici ekipi Bratstva.

Od prve minute za naš tim nastupili su Salkić, Mehičić, Kojić, Žigić, Suljagić, Zahirović, Mujezinović, Kovačević, Malkić, Nukić i Musić. Priliku za igru još su dobili Jašarević, Mehmedović, Bećirović, Šerifović, Salčinović i Šehović