Odličan uspjeh Slobodinih dječaka na turniru u Orašju

Objavljeno: 08:34, 20 Septembar 2022
article image

Prethodnog vikenda održan je 1. Međunarodni nogometni turnir "HNK Orašje 2022", na kojem su učestvovali i dječaci Slobode rođeni 2012. i 2014. godine.

Na turniru je nastupilo 45 ekipa iz BiH, Hrvatske i Srbije. U izuzetno jakoj konkurenciji naše dvije generacije pokazale su sav svoj kvalitet i opravdali očekivanja. Dječaci rođeni 2012. godine bili su smješteni u Grupu A sa ekipama Orašja, Sloge Tolise i Dinama iz Prijedora. Nakon jedne pobjede i dva nerješena rezultata, dječaci koje sa klupe predvodi Samir Kuduzović zauzeli su drugo mjesto na tabeli i plasirali se u četvrtfinale. 

FK Sloboda, generacija 2012

U jednoj izuzetno neizvjesnoj i zanimljivoj utakmici su poraženi od OFK Beograda 1:0. Jedini pogodak pao je nakon jedanesterca. Slobodino 2012. godište, uprkos nedostatku pojedinih igrača zbog bolesti, odigralo je jedan kvalitetan turnir i mogu biti zadovoljni svojim nastupom.

Osim 2012. odličan rezultat ostvarilo je i 2014. godište našeg kluba. U grupi C crveno-crni su nakon tri odigrane  utakmice zauzeli prvo mjesto na tabeli sa maksimalnim učinkom od 9 bodova. Pobijedili su Ilićku Brčko, Radnički Županju i Orašje Plavi. U četvrtfinalu su minimalnim rezultatom, 1:0 pobijedili ekipu Orašje Crveni. Malo je falilo našim dječacima da uđu u finale. U jednoj zanimjivoj utakmici baš kao što je bila ona u grupi, snagu su odmjerili sa Radničkim iz Županje. Iako su ih savladali u grupnoj fazi, ovaj put izabranici Maida Tufekčića doživjeli su poraz. U utakmici za treće mjesto poraženi su od tuzlanskog Bambija sa 2:0.

Dječaci i njihovi treneri mogu biti zadovoljni nastupom na ovom kvalitetnom turniru, koji je pokazao da se u Slobodinoj školi nogometa kvalitetno radi i da naš klub ne treba da brine za budućnost pored naših crveno-crnih dječaka.

MI SMO FK SLOBODA
 • Sponsor Image

 • Sponsor Image
 • Legea

 • BH Telecom
 • Fitogether
 • Solana
 • Leda
 • Bingo
 • Dita
 • NLB Banka
 • Sparkasse
 • Junuzovic
 • Sarajevo Osiguranje
 • Admiral
 • Tim Gradnja
 • Sonra-Telefunken
 • Klaus Lehmann
 • Marcaffe
 • Baupartner
 • Tep Light
 • Sector Security
 • Limpio
 • AquaMont
 • Hrastik
 • Senex
 • HH Inc
 • Top Dom
 • Medz
 • DMF
 • Komunalac
 • Ingram
 • Tuzla Farm
 • Una Storia
 • GPP