Sloboda upisala drugi poraz u sezoni

Objavljeno: 10:47, 22 Oktobar 2023

Fudbaleri Sloboda gostovali su jučer u Zenici na stadionu Bilino polje gdje su izgubili od NK Čelik minimalnim rezultatom 1:0. Jedini gol na utakmici postigao je Međuseljac u posljednjim trenucima utakmica nakon velike greške u zadnjoj liniji odbrane Slobode.

Sam početak utakmice pripao je domaćinu koji je stvorio blagi pritisak, a prvu priliku imali su preko Mehića koji u 10. minuti utakmice šutira u golmana Muminovića.

Šest minuta kasnije, Anes Mehić se našao u velikoj šansi, ali njegov udarac zaustavlja golman Slobode.Sloboda je prvu ozbiljnu priliku napravila u 26. minuti kada je zaprijetio Dilaver, ali njegov udarac brani golman Čelika.

U nastavku utakmice Sloboda je prijetila preko Kurtalića i Dilavera, ali mreža domaćina ostala je mirna do kraja prvog dijela utakmice.

Početak drugog poluvremena pripao je Čeliku koji je kontrolisao igru posjedom lopte, ali unatoč tome nisu uspjeli stvoriti ozbiljniju priliku i prijetnju po gol Muminovića.

Sloboda je u 67. minuti utakmice dobila priliku da iz slobodngo udarca promijeni rezultat, ali udarac Delića  blokirao je dobro postavljeni zid ispred gola Čelika te lopta odlazi u korner.

Igrao se 87 minut utakmice kada je Sloboda dobila novu priliku za gol, ali pokušaj Dervišagića zaustavlja Durmo. Nekoliko trenutaka kasnije domaći su zaprijetili preko Mašića čiji udarac glavom odlazi preko gola.

U samom finišu utakmice, tačnije u trećoj i posljednjoj minuti sudijske nadoknade dolazi do pada koncentracije u zadnjoj liniji Slobode što je najbolje iskoristio Mašić koji presijeca kratak pas Hasanbegovića, šalje loptu Međuseljcu koji pogađa mrežu Muminovića za 1:0 te postavlja konačan rezultat utakmice.

Sloboda je  nakon 11. kola ostala lider na tabeli sa 27 bodova, a u nerednom 12. kolu Prve lige FBiH dočekuju četvrtoplasiranu ekipu HNK Tomislav.