Mehmedović, Hasanović i Beganović među najboljim sportistima TK

Objavljeno: 20:30, 19 Januar 2023
article image

U BKC-u Tuzla održana je manifestacija “Izbor sportiste Tuzlanskog kantona za 2022. godinu”. Među najboljim sportistima TK izabrani su i Eldar Mehmedović, Haris Hasanović i Ajdin Beganović.

Ajdin Beganović kadet našeg kluba izabran je među najuspješnije kadete ekipnih sportova. Njegove igre u crveno-crnom dresu nisu prošle nezapaženo, a kapiten naše U-15 selekcije nije krio zadovoljstvo dobijenim priznanjem.

Sretan sam i zadovoljan što sam izabran među najbolje kadete u našem kantonu. Ovo će mi biti odlična motivacija za moj dalji rad i treninge. Zahvalio bih se treneru i suigračima bez kojih ovo ne bi bilo moguće”, istakao je Ajdin Beganović kapiten naše kadetske selekcije.


Među najbolje juniore u ekipnim sportovima izabran je i Haris Hasanović, kapiten naše juniorske selekcije sa kojom je osvojio Kup TK. Nastupao je za našu nacionalnu selekciju u omladinskim kategorijama, a prethodne godine potpisao je i svoj prvi profesionalni ugovor sa našim klubom.

Sretan sam što se moje ime nalazi na papiru najboljih sportista Tuzlanskog kantona. Taj uspjeh za mene predstavlja veliki motivaciju za dalji i jos bolji rad. Želim da se zahvalim svojoj ekipi i trenerima jer bez njih ovaj rezultat ne bi bio moguć”, rekao je Haris Hasanović kapiten naše juniorske selekcije.

Naš Eldar Mehmedović našao se na spisku najboljih seniora u ekipnim sportovima. Standardni je U-21 reprezentativac naše zemlje, a nacionalni dres nosio je kroz sve omladinske reprezentativne selekcije.

Velika mi je čast što sam dobio ovo za mene veliko priznanje. Sigurno da će mi to biti dodatna motivacija i vjetar u leđa za dalje napredovanje. Iskoristio bih priliku i zahvalio bih se svima koji su vjerovali u mene u dosadašnjem dijelu karijere, a veliko hvala svim mojim trenerima i suigračima”, naglasio je Eldar Mehmedović fudbaler našeg kluba.

Čestitamo našim fudbalerima i vjerujemo da će  nastaviti istim tempom i u budućnosti osvojiti nova priznanja i nove nagrade.

MI SMO FK SLOBODA
 • Sponsor Image
 • Sponsor Image

 • Sponsor Image
 • Legea

 • bhtelecom
 • plava
 • a2b
 • 4You
 • Fitogether
 • Solana
 • Leda
 • Bingo
 • Dita
 • NLB Banka
 • Admiral
 • Limpio
 • HH Inc
 • Medz
 • Komunalac
 • Ingram
 • Una Storia
 • GPP