Kraj utakmice: FK Sloboda - FK Sarajevo 1:1 (1:1)

Objavljeno: 16:03, 26 Juni 2021

Dobrodošli na tekstualni prenos prijateljske utakmice FK Sloboda - FK Sarajevo.

Crveno - crni nastupaju u sastavu: Bukvić, Devedžić, Jusić, Salihović, Kurtalić, Maksimović, Alić, Mehmedović, Balić, Ćivić, Hodžić.

FK Sarajevo:  Dizdarević, Oremuš, Dupovac, Lazić, Pidro, Đokanović, Ševelj, Sušić, Fanimo, Hebibović, Mešanović.

1' - Počela je utakmica

5' - Utakmica je prekinuta jer iz igre izlazi Adnan Salihović koji se oprašta od aktivnog igranja fudbala. Naš stoper za Crveno - crne je odigrao 162 utakmice. Sale hvala na svemu!

9' - Bez uzbuđenja na terenu

11' - Opasan pokušaj Mešanovića, lopta prolazi tik kraj lijeve stative Bukvića

15' - Dobar prodor Crveno - crnih po desnoj strani, ali Amar Beganović slabo centrira. Utakmica se igra u visokom tempu, ekipe djeluju raspoloženo za igru

Idealna kombinacija: Premium članska karta i majica „Samo crveno – crno“ čekaju na vas:

19' - Terenska inicijativa gostiju, no naš tim dobro stoji na terenu. Iz brze kontre pokušali smo iznenaditi Sarajevo, ali Hodžić šalje prejak pas za Alića

21' - Gužva pred našim golom, Mešanović upošljava Ševelja koji pogađa za 0:1

26' - Crveno - crni su pokušali doći do poravnanja preko Alića, no njegov solo prodor osujetila je odbrana bordo tima. Prethodno su gosti ponovo bili pred našim golom, ali Devedžić otklanja opasnost nakon kombinacije Fanima i Mešanovića

30' - Sjajna kombinacija našeg tima, ali lopta ne dolazi do Balića koji je sa 12 metara bio spreman da šutira na gol Sarajeva

31' - Pokušaj Sušića iz slobodnjaka sa 25 metara, ali šalje loptu u naš živi zid

32' - Ćivić je isprobao dalekometni udarac, ali visoko preko gola Sarajeva šalje loptu

38' - Sarajevo ima posjed lopte, povučeni Crveno - crni će pokušati iz kontranapada da ugroze gol Sarajeva

39' - Kombinacija Mešanovića i Fanima....Fanimo šutira iskosa sa desne strane i pogađa stativu gola Bukvića

41' - Penal za naš tim, Eldar Mehmedović je oboren u šesnaestercu gostiju

GOOOOOOOL Alić je siguran sa 11 metara za 1:1

- Naš veznjak se sjajno zagradio u šesnaestercu gostiju, a njegovom čuvaru nije preostalo ništa drugo nego da ga faulira.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

Nabavite svoju Premium člansku kartu i dobijate besplatan ulazak na sve domaće mečeve Crveno – crnih:

46' - Počelo je drugo poluvrijeme. Sretno Crveno - crni.

Mladen Žižović je napravio izmjene, te je sada postava Crveno - crnih u sastavu: Drakulić, Karišik, Avdić, Osmić, Saletović, Predragović, Dž. Beganović, Mujagić, Husejinović, Kapetanović, Ramić

52' - Bez uzbuđenja u uvodnim minutama drugog poluvremena. Igra se u visokom tempu, no bez prilika na obje strane

58' - Slobodan udarac za goste iskosa sa desne strane, no jedan od igrača Sarajeva loptu šalje kraj našeg gola. Bez opasnosti po mrežu Crveno - crnih.

59' - Brza akcija našeg tima, no prekombinovali su se Mujagić i Osmić. Prejak pas za našeg mladog beka koji nije stigao loptu u prostor.

65' - Ramić sam istrčava pred golmana Sarajeva, ali je sebi dao prejak for i uz ometanje stopera gostiju slabo šutira ka golu Sarajeva. Velika prilika za Crveno - crne je propuštena da dođemo do preokreta i vodstva

71' - Ekipe se smjenjuju u napadima, bordo tim je kreirao dobru akciju preko desne strane, no jedan od igrača Sarajeva glavom šutira preko našeg gola. U nastavku utakmice Dženis Beganović je šutirao preko gola Sarajeva sa velike udaljenosti

U sezonu 2021/22 uđite kao članovi crveno – crne porodice. Najjači kad je najpotrebnije:

75' - Velika greška Sarajeva, Saletović je oči u oči sa golmanom gostiju, ali pogađa stativu. Bila je ovo još jedna velika prilika našeg tima

80' - Još 10 minuta do kraja susreta. Na Tušnju je rezultat još uvijek 1:1

83' - U igru ulaze H.Beganović, Vrabac, Hasanović i Hasikić

87' - Dobra kombinacija Mujagića i Dženisa Beganovića, no odbrana Sarajeva izbija u korner. U nastavku Husejinović je nakon odbijene lopte uputio snažan šut preko gola gostiju