Mitrović: Odigrali smo najbolje poluvrijeme od početka sezone

Objavljeno: 17:00, 13 Novembar 2023
Darko Mitrovic

FK Sloboda Tuzla u subotu je pobijedio NK TOŠK Tešanj rezultatom 2:0 u okviru utakmice 13. kola Prve lige Federacije BiH čime su Crveno-crni zadržali sa maksimalan učinak na stadionu Tušanj sa osam pobjeda u osam utakmica na domaćem terenu tokom sezone 2023/24.

Pobjedu protiv TOŠK-a komentarisao je Darko Mitrović, pomoćni trener FK Sloboda Tuzla koji smatra da je ekipa FK Sloboda Tuzla odigrala najbolje prvo poluvrijeme od početka sezone.

-Mislim da smo odigrali jedno od naših najboljih prvih poluvremena ove sezone i kao rezultat toga došla je sasvim zaslužena pobjeda. Od samog starta smo uspjeli da nametno naš stil i tempo igre, kreiramo dovoljan broj prilika i postignemo dva pogotka koja su bila dovoljna za pobjedu, govori Mitrović koji u svom osvrtu ističe da se igra Crveno-crnih tokom drugog poluvremena promijenila.

-Drugo poluvrijeme je bilo malo lošije što se tiče igre, ali i pored toga smo uspjeli da stvorimo nekoliko dobrih prilika gdje je izostala realizacija. Međutim, da je bila veća rezultatska razlika, to sigurno ne bih bilo nezasluženo, kaže Darko Mitrović.

Stručni štab je zadovoljan nastupom igrača tokom posljednje domaće utakmice u jesenjem dijelu prvenstva u kojoj su pokazali trud i zalaganje.

-Zadovoljan sam trudom i predanošću svakog igrača na terenu. Upisali smo nova tri boda što je najvažnije i tako smo zadržali prvo mjesto na kojem se nalazimo od samog početka sezone, što je rezultat zajedničkog rada i odličnosti svih u klubu, zaključuje Mitrović koji poručuje da se ekipa u potpunosti okreće utakmici posljednjeg kola protiv BFK Simm Bau koja se igra u subotu, 18. novembra na Gradskom stadionu u Maglaju sa početkom u 13:30 sati.