Jesenje prvakinje Prve lige FBiH uz najbolju odbranu i napad prvenstva

Objavljeno: 15:53, 10 Novembar 2022
article image

Naš ženski tim jesenji je prvak Prve lige FBiH. Nakon 11 odigranih kola djevojke su osvojile 23 boda uz 72 postignuta i samo dva primljena pogotka.

Pred početak prvenstva Prve ženske lige FBiH, trener Armin Mujezinović i njegovi saradnici postavili su jasan cilj, a to je plasman u Premijer ligu BiH. Zadržali su kostur ekipe iz prethodnih sezona, a djevojke su već treću sezonu zaredom na okupu.


Uz kvalitet koji posjeduju i njihov karakter već nakon pripremnih utakmica, a kasnije i uvodnih kola, jasno je bilo da su glavne favoritkinje za ulazak u najveći rang bh. fudbala. To pokazuje i tabela nakon 11 odigranih kola i titula jedine neporažene ekipe u domaćem prvenstvu. Ostvarili su sedam pobjeda uz samo dva remija.

„Moramo biti zadovoljni sa prvim mjestom nakon prve polusezone i sa igrama koje su naše djevojke pružile. Posjeduju kvalitet i veliki potencijal jer još jednom podvlačim da je prosječna starost naše ekipe 19 godina, a igraju seniorski fudbal. Tu ne možemo zanemariti veliki psihički, a i pritisak odgovornosti utakmica i s te strane ja im zaista čestitam. Mi koji sa njima radimo zaista smo ponosni na njih. Vjerujem da je ovo samo početak jedne lijepe priče i da će i u drugoj polusezoni i u budućnosti nastaviti ovim tempom“, istakao je Armin Mujezinović trener ženske selekcije FK Sloboda Tuzla.

Naš tim spoj je mladosti i iskustva, skup igračica koje imaju reprezentativno i iskustvo igranja utakmica na najvišem nivou i onih najmlađih koje igraju svoje prve utakmice i koje su opravdale ukazano povjerenje trenera. Najbolji napad i najbolja odbrana prvenstva dovoljno govori o kvalitetu koji naš tim posjeduje i koji je prikazao tokom čitave polusezone.

 „Naša ekipa igra napadački na gol više, a tako ulazimo u svaku utakmicu. Mislim da je najveći kvalitet osjećaj pripadnosti svake igračice ekipi i klubu, što je i najveći faktor našeg uspjeha. Naš zadatak je da djevojkama pružimo najbolje moguće uslove za trenažni proces i da se i dalje osjećaju sretno i kao dio dobre priče u Slobodi. Od formiranja ekipe uz podršku kluba, naša ekipa radi jedan stručan posao kako kažu po knjizi, pod rukovodstvom stručnih ljudi koji su pored svog velikog znanja, unijeli i veliku emociju u sve što se sa djevojkama radi“, rekao je Mujezinović.

Djevojke su nakon posljednje utakmice 11. kola,  u kojoj su remizirale sa Interom otišle na zasluženu pauzu. Odmor će trajati do druge polovine januara nakon čega slijedi prozivka i dvomjesečne pripreme. Cilj je ostati na prvom mjestu i izboriti Premijer ligu BiH. 

„Prije svega ići ćemo da se odlično kao i do sada fizički pripremimo kako bi i dalje bili prepoznatljivi po velikoj izdržljivosti i trčanju, što je osnova da bi se pokazao kvalitet i ostvarila prednost u odnosu na ostale ekipe. Uz pretpostavku da ćemo zadržati ekipu, te ciljano kao i do sada pojačati se sa još nekim igračima na pozicijama za koje smatramo da će trebati, očekujemo kao i do sada da ćemo pokazatii nivo više zrelosti i još bolju igru, za što smo svakako pobrali simpatije osoba koje prate našu ligu, a i ženski fudbal uopšteno. Naš cilj se zna, a to je biti najbolji što možemo, izboriti Premijer ligu, promovisati naše igračice i klub za koji igramo“, naglasio je Mujezinović.

 

„Želim se zahvaliti klubu, a posebno poželjeti brz oporavak našoj igračici Amni Saburović. Očekujemo djevojke na pripremama kako bi završili posao i zajedno nastavili ovu prelijepu priču i osvojili pehar Prve ženske lige FBiH“, zaključio je Mujezinović.

Sigurno je da će i u drugoj polusezoni naše djevojke dati sve od sebe da ostanu na prvom mjestu i naredne sezone nastupaju u najvećem rangu ženskog bh. fudbala.

MI SMO FK SLOBODA
 • Sponsor Image

 • Sponsor Image
 • Legea

 • BH Telecom
 • Fitogether
 • Solana
 • Leda
 • Bingo
 • Dita
 • NLB Banka
 • Sparkasse
 • Junuzovic
 • Sarajevo Osiguranje
 • Admiral
 • Tim Gradnja
 • Sonra-Telefunken
 • Klaus Lehmann
 • Marcaffe
 • Baupartner
 • Tep Light
 • Sector Security
 • Limpio
 • AquaMont
 • Hrastik
 • Senex
 • HH Inc
 • Top Dom
 • Medz
 • DMF
 • Komunalac
 • Ingram
 • Tuzla Farm
 • Una Storia
 • GPP