FK Sloboda Tuzla osvojio bod na Harf Areni (FOTO)

Objavljeno: 09:14, 13 Maj 2024
article image

FK Sloboda Tuzla u nedjelju je na Stadionu Harf Arena u Gornjem Rahiću kod Brčkog osvojio bod nakon što je utakmica 25. kola Prve lige Federacije BiH protiv FK Gornji Rahić završena rezultatom 2:2 (1:1).

Crveno-crni su odlično otvorili utakmicu i već su u 6. minuti utakmice imali vodstvo rezultatom 0:1 prelijepim golom Alena Kurtalića koji je udarcem sa distance pogodio mrežu Behara.

U nastavku utakmice domaći su pokušali doći do izjedančenja, a prvu priliku imali su u 12. minuti, ali nakon udarca Fačića lopta ide pored gola. U 26. minuti domaći dolaze do gola nakon što lopta sa strane dolazi do Softića koji pogađa mrežu Muminovića za 1:1.

Mogla je Sloboda doći do novog vodstva u finišu prvog dijela utakmice, ali nakon dalekometnog udarca Luke Merdovića okvir gola spasio je domaće, te se na pauzu otišlo sa rezultatom 1:1.

Početak drugog poluvremena pripao je FK Sloboda koji je pokušao doći do novog vodstva, a u prilici se našao Said Husejinović, međutim njegov pokušaj zaustavlja golman domaćih Bahor Emir.

Igrao se 56. minut utakmice kada je došlo do potpunog preokreta i vodstva domaćih koji preko Mahmuda postižu drugi gol za 2:1.

U nastavku utakmice domaći su stvorili još nekoliko izgledanih prilika za postizanje trećeg gola, ali mreža Muminovića nije se zaresla treći put.

Izabranici Zlatana Nalića nastavili su sa napadima prema golu Bahora u cilju izjedančenja, a to se isplatilo u 86. minuti kada Sloboda dolazi do izjednačenja. Kenan Dervišagić je ubacio loptu u peterac prema Komazecu, a  Mazić Nikola nespretnom reakcijom šalje loptu u vlastitu mrežu.

Mogla je Sloboda doći i do punog plijena nakon što je 89. minuti utakmice dosuđen kazneni udarac nakon što je Bahor oborio Harisa Dilavera.

Odgovornost je preuzeo Kenan Dervišagić, ali Emir Bahor je pročitao njegovu namjeru, te odbranio jedanaesterac što je u konačnici njegovoj ekip donijelo bod.

Nakon 25. odigranih utakmica FK Sloboda Tuzla lider je Prve lige FBiH sa 58. osvojenih bodova uz gol razliku +29.

Naredne subote FK Sloboda Tuzla na Stadionu Tušanj dočekuje NK Čelik Zenica u okviru utakmice 26. kola Prve lige FBiH.

12.05.2024 17:00h, Stadion Harf Arena Gornji Rahić, Gornji Rahić; Gledalaca: 1800

Glavni sudija: KAPO Samir; 1. pomoćnik: ĆEHAJA Mirza; 2. pomoćnik: ALETA Senad; Četvrti sudija: KOVČIĆ Juraj; Delegat: BOŠNJAK Ratko; Promatrač suđenja: MUJIĆ Elvis;

Početnih XI: Muminović, Mujkić, Hasanović, Husejinović, Dilaver, Delić, Kurtalić, Merdović, Behanović, Vulić, Ignjatović