FK Sloboda Tuzla jesenji prvak Prve lige FBiH (VIDEO)

Objavljeno: 22:38, 18 Novembar 2023

FK Sloboda Tuzla u subotu je na Gradskom stadionu u Maglaju savladao BFK Simm Bau rezultatom 0:2 (0:1) i time upisao četvrtu gostujuću pobjedu kojom su izabranici Zlatana Nalića došli do 36 bodova što je dovoljno za titulu jesenjeg prvaka Prve lige Federacije BiH.

Utakmicu protiv Simm Bau crveno-crni su počeli odlično i nakon samo osam minuta igre dolaze do vodstva golom  Delića koji nakon centaršuta Čivića glavom pogađa mrežu Hodžića.

U nastavku utakmice Sloboda je nastavila s napadima na protivnički gol, ali nedostajalo je preciznosti u završnici. S druge strane, domaća ekipa nije uspjela nametnuti svoju igru, te u prvom dijelu utakmice nisu stvorili priliku da ozbiljnije ugroze gol Muminovića.

Početak drugog poluvremena pripao je fudbalerima Slobode koji su nastavili s pritiskom na protivnički gol, a nakon samo pet minuta igre u nastavku zaprijetio je Dilaver čiji udarac blokira dobro postavljeni golman Hodžić.

Igrao se 61. minut utakmice kada Sloboda dolazi do drugog gola preko Alena Kurtalića koji je u igru ušao u 54. minuti.  Crveno-crni su prekinuli napad domaćih nakon čega je uslijedio kontranapad u kojem Kenan Delić prelazi pola terena, zaobilazi odbranu domaćih, te šalje loptu to Kurtalića koji posprema loptu u mrežu za vodstvo Slobode rezultatom 0:2.

Nakon drugog gola tempo utakmice je pao, ali domaći su do kraja uspjeli smanjiti prednost preko Armina Karišika. Igrao se 87. minut utakmice kada su domaći prošli desnom stranom, ubacili loptu u kazneni prostor Slobode čija odbrana nije najbolje odreagovala što je iskoristio rezervista Karišik koji pogađa mrežu Muminovića i postavlja konačan rezultat posljednje utakmice jesenjeg dijela prvenstva Prve lige Federacije BiH BFK Simm Bau 1 FK Sloboda Tuzla 2.

Ovom pobjedom FK Sloboda Tuzla okončano je polusezonu, te osigurao titulu jesenjeg prvaka sa 36 osvojenih bodova u 15 utakmica.

Početnih XI: Muminović, Beganović, Vulić, Hasanović, Husejinović, Dilaver, Dervišagić, Ćivić, Hasanbegović, Kalesić, Kapetanović.

Prva liga federacije BiH 23/24

15. kolo18.11.2023 13:30h,

Gradski stadion Maglaj

Gledalaca: 600;

Glavni sudija: SARAJKIĆ Semir; 1. pomoćnik: BLAŽEVIĆ Marko; 2. pomoćnik: BEVANDA Matej; Četvrti sudija: KOLOBARA Goran;

Delegat: KLIŠANIN Frano;

Posmatrač suđenja: KUNDO Salem;

U nastavku pogledajte golove sa utakmice.