FK Sloboda Tuzla naredne sezone igra Wwin ligu BiH (FOTO/VIDEO)

Objavljeno: 10:49, 02 Juni 2024

Pobjedom u Tešnju protiv NK TOŠK u 29. kolu Prve lige Federacije BiH FK Sloboda Tuzla matematički je osigurao prvo mjesto na tabeli jedno kolo prije kraja sezone, te će se Crveno-crni naredne sezone takmičiti u Wwin ligi BiH, najvišem rangu bh. fudbala.

Već na samom početku utakmice, Cvijanović je postigao prekrasan pogodak odličnim udarcem u 4. minuti utakmice što je našu ekipu dovelo u rano vodstvo.

Domaćini su u nekoliko navrata pokušali da uzvrate, ali odbrana Slobode bila je na visini zadatka tako da domaći nisu uspjeli postići gol. U prvom poluvremenu, Sloboda je imala još jednu izvrsnu priliku preko Kurtalića, ali nakon prvih 45 minuta rezultat je ostao 0:1.

U drugom poluvremenu, TOŠK je vršio pritisak i stvorio nekoliko prilika, uključujući slobodan udarac u 83. minuti, ali Durakovićev udarac otišao je pored gola, ostavivši  mrežu Erića netaknutom.

Utakmica je završena pobjedom izabranika Nalića koji su jedno kolo prije kraja sezone ostvarili cilj koji je zacrtan na početku sezonu, te su se ekspresno vratili u najviši rang bosanskohercegovačkog fubala.

Iza FK Sloboda Tuzla je karakteristična sezona  tokom koje je držala prvo mjesto na tabeli od prvog do posljednjeg kola, a nakon 29. odigranih utakmica, izabranici Zlatana Nalića nemaju nijedan poraz na domaćem terenu. Sloboda je imala najduži niz bez poraza, najduži niz pobjeda i najbolju gol razliku.

TOŠK - Sloboda 0:1

• Image: 1 / 18

Fudbaleri Slobode će svoj posljednji meč ove sezone odigrati protiv Simm Bau na stadionu Tušanj, kada će biti uručene medalje i pehar za titulu Prve lige Federacije BiH u sezoni 2023/24, nakon čega slijedi zasluženi odmor. Nakon pauze, ekipa će se posvetiti pripremama za premijerligaške izazove koji nas očekuju.