Elitna liga BiH (U-17): Kadeti na Grbavici postigli pet golova

Objavljeno: 15:38, 09 Maj 2021

Identičnim rezultatom kao pioniri (3:5), naša U-17 selekcija slavila je pobjedu nad Željezničarom.

Još jedan derbi protiv Željezničara odigran je danas u bh. prijestolnici. U 8. kolu Elitne lige BiH naši kadeti su na pomoćnom stadionu Grbavica porazili domaćine sa ubjedljivih 3:5 (0:2). Bila je to pobjeda identičnim rezultatom koji su prethodno ostvarili i naši pioniri.

Već nakon prvih 45 minuta Crveno - crni su imali prednost 0:2. Dvostruki strijelac bio je Amar Pekarić koji je mrežu Željezničara tresao u 5. i 25. minuti susreta.

U drugom poluvremenu igra se rasplamsala, te je postignuto još šest golova. Prvo je Ensar Mešić u 49. minuti povisio našu prednost na 0:3, a dvije minute kasnije Anel Pirić smanjuje na 1:3.

Da se ne uđe u neizvjesnu završnicu pobrinuli su se Haris Hasanović i Ali Mahmud. Prvo je naš kapiten pogodio za 1:4 u 54. minuti, a Mahmud naš peti pogodak postiže tri minute kasnije.

Do kraja meča Željezničar je uspio smanjiti prednost Crveno - crnih golovima Vedada Jakupovića (67') i Hamze Jaganjca iz penala (75') za konačnih 3:5.

U srijedu (12. maj), izabranici trenera Gradimira Crnogorca će u zaostalom 7. kolu na pomoćnom stadionu Tušanj dočekati ekipu Borca.

FK ŽELJEZNIČAR – FK SLOBODA 3:5 (0:2)

Pomoćni stadion Grbavica. Sudija: Admir Šehović (Sarajevo). Pomoćnici: Admir Musić (Hrasnica) i Amir Kadić (Sarajevo Ilidža). Delegat: Safet Radmilović (Goražde). Žuti kartoni: Strijelci: 0:1 – Amar Pekarić (5'), 0:2 – Amar Pekarić (25'), 0:3 – Ensar Mešić (49'), 1:3 - Anel Pirić (51'), 1:4 – Haris Hasanović (54'), 1:5 – Ali Mahmud (57'), 2:5 - Vedad Jakupović (67'), 3:5 - Hamza Jaganjac (75' – penal).

FK ŽELJEZNIČAR: Muharemović, Pirić, Pašić, Husić, Karišik (od 60. Kustura), Hrkalo (od 60. Hamidović), Kočević, Đono (od 46. Pajtak), Halilović (od 6. Durić - od 82. Gjuraj), Jakupović, Jaganjac. Trener: Fadil Žerić.

FK SLOBODA: Omeragić, Mujkić, Redžić, Mahmud, Hadžiavdić, Aličić (od 82. Hadzić), Hasanović, Tabaković, Šerbečić, Mešić (od 71. Biserović), Pekarić (od 87. Vilakić). Trener: Gradimir Crnogorac.