Dominanta pobjeda Slobode protiv Jedinstva

Objavljeno: 06:59, 21 August 2023

U okviru 2. kola Prve lige Federacije BiH Sloboda je na stadionu Tušanj upisala uvjerljivu  pobjedu protiv Jedinstva iz Bihaća rezultatom 4:0.

Sloboda je od početka pokazala igračku nadmoć i već u 21. minuti Haris Dilaver je sjajnim udarcem pogodio stativu i već tada najavio svoj spektakularan nastup pod reflektorima stadiona Tušanj. Samo minutu kasnije, u 22. minuti Dilaver  koristi asistenciju Ćivića i postiže prvi gol. Njegov precizan udarac unio je euforiju na tribine i time stvorio dodatan pritiska na odbranu gostujuće ekipe.

U finišu prvog dijela utakmice, u 44. minuti, Kalesić je podigao nivo uzbuđenja na stadionu te  majstorskim driblingom stvorio prostor za udarac te postigao fantastičan gol za komotno vodstvo. Ulazak u drugo poluvrijeme nije smanjio tempo domaćih igrača. U 52. minuti, Delić je izveo korner, a Dilaver je svojim drugim golom na utakmici stavio tačku na svaku nadu gostujućeg tima.

Igra se nastavila, a Dilaver je nastavio svoj impresivan niz. U 60. minuti, svojom majstorskom izvedbom i savršenim udarcem petom postigao je svoj treći gol na utakmici i potvrdio dominaciju Slobode koja polako dobija rukopis predsjednika Mujkanovića. Ovom uvjerljivom pobjedom, Sloboda je demonstrirala svoju snagu i obradovale navijače koji ove sezone mogu očekivati još bolju igru. Kolektivna igra uz odlične individualne momente ukazuju na odličnu sezonu.

Sloboda pod čeličnom rukom igra lepršavo, a disciplina koju je najavio predsjednik Mujkanović Slobodu vodi nazad ka Premijer ligi BiH. Već u narednom kolu Sloboda ima priliku za nove bodove kada u okviru 3. kola gostuje u Banovićima kod FK Budućnost.

FK Sloboda: Dalipagić, Beganović H., Vulić, Mujkić, Husejinović, Dilaver, Delić, Dervišagić, Kurtalić, Čivić, Kalesić