Djevojke prvakinje jesenjeg dijela Prve ženske lige FBiH

Objavljeno: 17:05, 06 Novembar 2022

U 11. kolu Prve ženske lige FBiH, Sloboda i Inter odigrali su susret bez pogodaka. Naše djevojke su na taj način osigurale prvo mjesto na tabeli pred odlazak na zimsku pauzu.

Naša ženska selekcija utakmicu je dočekala u odličnoj atmosferi, na prvom mjestu prvenstvene tabele kao jedina neporažena ekipa u ligi i sa ulogom favorita. Do ove utakmice postigle su čak 72 pogotka, dok je odbrana našeg tima kapitulirala u samo dva navrata. S druge strane naše današnje protivnice nalaze se na drugom mjestu na tabeli sa jednim bodom manje u odnosu na naš tim i druga su odbrana u ligi sa samo 6 primljenih pogodaka, stoga je ova utakmica bila važna za obje ekipe.

Od samog početka utakmice crveno-crne krenule su napadački, a prva prilika viđena je u 13. minuti susreta. Prijetila je Topalović, međutim njen udarac otišao je pored gola gostiju. Dvije minute kasnije Tutnjić je imala stopostotnu šansu da svoj tim dovede u vodstvo. Prošla je po desnoj strani i šutirala sa vrha šesnaesterca, no lopta odlazi pored gola. U 25 minuti sa distance je pokušala  Zolotić iz slobodnog udarca, bez većih opasnosti po Begić.

Zolotić je prijetila i u 35 minuti. Odlično se izborila za poziciju i šutirala sa distance, a njen udarac bez većih problema zaustavlja golmanica gostiju. Do kraja prvog poluvremena naše djevojke su nastavile sa napadima, međutim nisu uspjele ozbiljnije ugroziti gol Intera, tako da se na odmor otišlo bez pogodaka.

U drugom poluvremenu naš tim je nastavio u istom ritmu, a igračice Posušja uglavnom su se bazirale na odbranu i da sačuvaju svoju mrežu. U 47. minuti Tutnjić je odlično prošla po desnoj strani i šutirala, a njen udarac krajnjim naporom zaustavlja danas odlična Begić. Uslijedilo je zatim zatišje sve do 60 minute. Aljić je sa vrha šesnaesterca šutirala, udarac nije najbolje odbranila golmanica gostiju, međutim u nastavku akcije Topalović nije uspjela da dođe do lopte, pa je rezultat ostao nepromijenjen.

Do kraja susreta viđeno je još nekoliko izglednih prilika pred golom Intera. Topalović je u dva navrata bila neprecizna, a u posljednjim minutama utakmice imala je odličnu priliku. Tutnjić se odlično oslobodila svojih čuvara i centrirala, a Topalović je glavom iz izgledne pozicije šutirala pored gola. Ostalo je Sloboda - Inter 0:0. Naša ekipa može žaliti za propuštenim prilikama, međutim i nakon osvojenog boda, djevojke su na pauzu otišle kao jesenji prvaci Prve ženske lige FBiH.

Prije današnjeg susreta djevojke su posjetili i naši prvotimci koji su im čestitali na svim dosadašnjim nastupima u prvenstvu i na prikazanim igrama. Tokom čitavog susreta su ih bodrili sa tribina.

Naš ženski tim sada  zasluženo ide na pauzu i odmor koji će trajati sve do kraja januara, kada će ponovo početi sa treninzima i pripremama. Nastavak prvenstva će dočekati na prvom mjestu, a cilj na pripremama  je što bolje se spremiti i uigrati kako bi nakon posljednjeg kola Prve ženske lige FBiH tu i ostali i ispunili glavni cilj koji je postavljen u ovoj sezoni, a to je plasman u Premijer ligu BiH.

Na današnjoj utakmici od prve minute su nastupile Delić, Petrović, Milkunić, Mujezinović, Aljić, Zolotić, Topalović, Bilalić, Mikić, Hasanović i Tutnjić.