Crveno-crni slavili protiv Tuzla Cityja

Objavljeno: 20:24, 30 April 2023
article image

U 29. kolu m:tel Premijer lige BiH, fudbaleri našeg tima pobijedili su Tuzla City 1:0, a jedini pogodak na susretu postigao je Eldar Mehmedović.

Naša ekipa utakmicu je dočekala nakon remija u Trebinju sredinom sedmice. Od prve minute cilj je bila pobjeda i 3 boda koja bi mnogo značila timu u borbi za opstanak. To se na kraju i desilo, crveno-crni su slavili skupa sa našim navijačima, koji su i danas kao tokom čitave sezone bili naš dodatan vjetar u leđa i 12. igrač tokom svih 90 minuta.

Početak utakmice protekao je u početnom ispitivanju snaga. Igralo se pretežno na sredini terena. Prva prilika viđena je u 5. minuti susreta. Kuzmanović je za goste centrirao, a Hadžić glavom šutira preko gola Bukvića. Deset minuta kasnije Mehmedović je postigao pogodak, no sudija Peljto poništava zbog ranijeg faula nad igračem Tuzla Cityja. U 18. minuti iz daljine je zaprijetio Kuzmanović, bio je neprecizan.

U 28. minuti susreta Maksimović je odlično prošao po desnoj strani i šutirao, njegov udarac je izblokiran, a u nastavku akcije Melvin Osmić šutira direktno u Fejzića. Prva izgledna prilika na utakmici viđena je u 30. minuti.  Nakon kornera Ivaniadze se najbolje snašao u našem šesnaestercu i šutirao, a na visini zadatka bio je Bukvić. Tri minute kasnije svoj šut sa distance probao je i Komazec, međutim bez veće opasnosti po gol gostiju.

Posljednjih 5 minuta prvog poluvremena proteklo je u znaku odličnog Semira Bukvića, koji je bio nesavladiva prepreka za fudbalere Tuzla Cityja. Najprije u 41. minuti zaustavlja udarac glavom Čelikovića, da bi dvije minute kasnije odbranio i jedanaesterac Kuzmanoviću. 


Jusić je bio neoprezan u šesnaestercu, a sudija Peljto pokazuje na bijelu tačku. Odgovornost je preuzeo Kuzmanović koji je šutirao u donji desni ugao našeg golmana, koji fantastično reaguje i brani njegov udarac. Ovo mu je ujedno bio četvrti odbranjeni jedanesterac u ovoj sezoni. To je ujedno bilo sve u prvih 45 minuta.

 Prva prilika u nastavku viđena je u 54. minuti. Ivaniadze je šutirao sa distance, a lopta odlazi daleko iznad gola naše ekipe. 10 minuta kasnije nakon kornera za naš tim, prijetio je i Osmanković čiji udarac glavom brani Fejzić. Minutu kasnije na semaforu je stojalo 1:0.

Kurtalić je započeo napad, dodao do Komazeca koji iz prve upošljava Mehmedovića, koji topovskim udarcem iz prve postiže svoj peti pogodak u tekućoj sezoni domaćeg prvenstva. To je izazvalo erupciju oduševljenja na tribinama Tušnja. Postignuti pogodak kao da je dao dodatna krila našim fudbalerima koji su do kraja susreta mogli i povećati prednost.

Najprije je Vranješ prijetio u 77. minuti iz slobodnog udarca. Šutirao je preko gola. Dvije minute kasnije isti igrač je prijetio, no nije bio precizan. Do kraja susreta vrijedi spomenuti šansu Mešića, koji iz izgledne pozicije šutira pored gola Fejzića. Ostalo je Sloboda - Tuzla City 1:0.

Današnji susret počeo je minutom šutnje za nedavno preminulog Senada Muminovića Seneta, legendu tuzlanske i bh. košarke.

Priliku za igru od prve minute na današnjem susretu dobili su Bukvić, Osmanković, Jusić, Kapetanović, Osmić J., Kurtalić, Osmić M., Vranješ, Husejinović, Maksimović i Komazec. Još su nastupili Mehmedović, Pervan, Alić i Mešić.

MI SMO FK SLOBODA
 • Sponsor Image
 • Sponsor Image
 • Grad Tuzla

 • Pivara
 • Ytong
 • Legea

 • plava
 • a2b
 • 4You
 • Fitogether
 • Solana
 • Vivia
 • Selt
 • Agencija Struja
 • Pekara Sacir
 • Admiral
 • Bosna Lift
 • Zulic Inzinjering
 • Novus
 • Rose Pharm
 • Sector Security
 • Limpio
 • iDoor
 • Pavic
 • Senex
 • Pikaso
 • Top Dom
 • Medz
 • Tuzla Farm
 • Una Storia
 • GPP