Crveno - crni slave: Preokret za veliku pobjedu nad Radnikom

Objavljeno: 17:46, 30 April 2021

Na gostovanju u Bijeljini osvojili smo vrijedna tri boda.

Crveno – crni na najbolji mogući način okončavaju 28. kolo M-Tel Premijer BiH. Sa gostovanja u Bijeljini naš tim se vraća sa tri osvojena boda i to nakon preokreta u meču protiv Radnika. Bila je ovo izvrsna utakmica izabranika Mladena Žižovića koji su tim iz Semberije pobijedili 1:2 (1:0).

Samo otvaranje susreta pokazalo je da su Crveno – crni odlučni osvojiti bod(ove) protiv pretposljednjeg tima tabele. Igrala se 18. minuta kada je Abid Mujagić prvi zaprijetio golu Radnika. Nakon centaršuta Saida Husejinovića dobro šutira glavom, a čuvar mreže domaćina Luka Bilobrk sjajno brani ovaj pokušaj našeg ofanzivca.

Kako to obično biva u fudbalu, domaćini su našu neiskorištenu priliku kaznili u svom prvom udarcu ka našem golu. Jovan Motika asistira za Mateja Jelića koji u 22. minuti postiže pogodak za vodstvo domaćina 1:0.

Nakon predaha vidjeli smo jedno odlučno, rastrčano i agresivno izdanje naših prvotimaca. Od prvih minuta nastavka Crveno – crni kreću po poravnanje i to im se vrlo brzo isplatilo. Said Husejinović je u 55. minuti srušen u šesnaestercu Radnika, a sudija Mateo Musa bez razmišljanja pokazuje na bijelu tačku. Udarac sa 11 metara za izjednačenje izveo je Dženis Beganović, ali Bilobrk brani njegov šut.

Nakon konsultacija sa pomoćnikom, glavni arbitar Musa odlučio se na ponavljanje penala. Golman domaćina ranije je napustio gol crtu što je protivno pravilima kod izvođenja jedanaesteraca. Dženis Beganović ponovo je namjestio loptu na bijelu tačku i pogodio za 1:1. Igrala se 59. minuta, a vrlo brzo uslijedio je potpuni preokret.

Samo 10 minuta je trebalo Crveno – crnim da dođu do novog pogotka. Svoj prvijenac postigao je Josip Balić čiji fenomenalni volej donosi našem timu vodstvo za konačnih 1:2. Naš veznjak se odlično snašao nakon gužve pred golom Radnika i jednu povratnu loptu poslao iza leđa nemoćnog Bilobrka.

Tim iz Bijeljine do kraja susreta je igrao na sve ili ništa, ali naš tim je znalački sačuvao prednost. U finišu utakmice i Adnan Golubović je još jednom potvrdio svoje kvalitete odbranom opasnog pokušaja domaćina.

Bio je ovo drugi gostujući trijumf Crveno – crnih u ovoj sezoni , nakon što smo jesenas pobijedili Krupu 2:3. Naši fudbaleri su u pravo vrijeme ušli u formu, jer im je ovo druga uzastopna pobjeda u ligi. Sada na kontu imamo 31 bod, a nastavak pobjedničke serije tražićemo u narednom 29. kolu kada na Tušnju dočekujemo Olimpik.

FK RADNIK – FK SLOBODA 1:2 (1:0)

Gradski stadion u Bijeljini. Sudija: Mateo Musa (Čitluk). Pomoćnici: Davor Beljo (Mostar) i Josip Čolić (Kupres). Četvrti sudija: Antoni Bandić (Grude). Delegat: Amir Hadžić (Velika Kladuša). Žuti kartoni: Popara (Radnik), Maksimović, Osmić (Sloboda). Strijelci: 1:0 – Matej Jelić (22'), 1:1 – Dženis Beganović (59' – penal), 1:2 – Josip Balić (69').

FK RADNIK: Bilobrk, Simonović, Filipović (od 61. Nikić), Popara, Milenković (od 61. Gogić), Jelić (od 61. Đurić), Karić, Vušurović, Motika, Šubert, Janjić (od 74. Sušić). Šef stručnog štaba: Vlado Jagodić.

FK SLOBODA: Golubović, Jusić, Ilić, A. Beganović, Osmić, Balić, Predragović, Maksimović (od 87. Leko), Husejinović (od 79. Mišković), Dž. Beganović, Mujagić (od 90'+1' Đorđić). Šef stručnog štaba: Mladen Žižović.