Juniori remizirali sa Tuzla Cityjem

Objavljeno: 12:41, 07 Maj 2023
SONY DSC

U 23. kolu U-19 omladinske Premijer lige BiH, naši juniori remizirali su sa vršnjacima iz Tuzla Cityja 2:2.

Današnji susret počeo je minutom šutnje čime je odana počast svim žrtvama nedavno stravičnog događaja u Beogradu. Naši fudbaleri na utakmicu su izašli u majicama sa natpisom “Podrška svim ožalošćenim porodicama, FK Sloboda je uz vas”.

SONY DSC

Početak susreta bolje su otvorili gosti koji u 4. minuti dolaze u vodstvo. Ćosić je iskoristio grešku naše odbrane, stigao do lopte prije Brkića i pogađa za 0:1. Samo 7 minuta kasnije bilo je 1:1. Kovačević se odlično snašao u šesnaestercu Tuzla Cityja, obara ga jedan igrač gostujuće ekipe, a sudija Marić pokazuje na jedanaesterac. Siguran realizator bio je kapiten Hasanović.

SONY DSC

U 26. minuti mogli su izabranici Gradimira Crnogorca do potpunog preokreta. Aličić je odlično uposlio Mešića koji izlazi sam na golmana, međutim slabo je šutirao. Na drugoj strani prijetio je Redžić glavom nakon slobodnog udarca, a njegov pokušaj ide preko gola.

SONY DSC

Do potpunog preokreta naši momci dolaze u 37. minuti. Hasanović pronalazi Pekarića dugom loptom na desnoj strani. Pekarić vara svog čuvara šutira lijevom nogom i pogađa bliži ugao golmana gostiju. Do kraja prvih 45 minuta vrijedi spomenuti priliku Rahimića. Njegov udarac najprije brani Brkić, a u nastavku akcije šutira preko gola.

SONY DSC

Drugo poluvrijeme ponudilo je dosta uzbuđenja na obje strane. Crveno-crni su preko Biserovića i Dakića mogli staviti tačku na i na ovom susretu, no prečka u jednoj i dobra reakcija golmana Omeragića u drugoj situaciji, ostavili su goste u igri.

SONY DSC

Na drugoj strani prijetio je Rahimić u dva navrata. Na golu našeg tima istakao se odlični Brkić koji je zaustavio pokušaje gostujućeg igrača. Kada su svi očekivali da sudija Marić svira kraj susreta, u 93. minuti Tuzla City dolazi do izjednačenja. Pogodak je postigao Dželilović za konačnih 2:2.

SONY DSC

Od prve minute na današnjem susretu nastupili su Brkić, Jašarević, Dakić, Bratovčić, Šerbečić, Aličić, Hasanović, Pekarić, Kovačević, Biserović i Mešić. Priliku za igru još su dobili Korajac, Duvnjak, Palić i Vilakić.