Bez pobjede u Prijedoru: Sloboda i Rudar podijelili bodove

Objavljeno: 15:39, 03 Oktobar 2021
article image

U okviru 12. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine, naši prvotimci bili su na gostovanju kod Rudara u Prijedoru.

Utakmica je završena rezultatom 1:1. Pogodak za protivničku ekipu postigao je Amoah u 29. minuti susreta, a samo sedam minuta poslije dosuđen je kazneni udarac u korist našeg tima. Saša Maksimović je sigurnim pogotkom postavio konačan rezultat susreta. Maksimović je do kraja prvog poluvremena zabilježio još jednu sjajnu šansu, no protivničku mrežu je sačuvao golman Šćekić.

Mladen Žižović, šef stručnog štaba našeg kluba je odmah nakon utakmice kazao da je riječ o fer i korektnoj borbi te da treba imati na umu da je naš tim među četiri prve ekipe na tabeli.

''Sloboda je među prve četiri ekipe već punih 12 kola bez obzira na to što su mnogi prognozirali da ćemo se grčevito boriti za opstanak. Mi ih evo opet demantujemo. Ovi momci su zaista sjajno osvojili 17 fanstastičnih bodova i nastavit ćemo da se borimo. Čestitamo i ekipi Rudara, bila je ovo fer borba'', kazao je Žižović.

Sloboda nakon ove utakmice ima ukupno sedamnaest osvojenih bodova i nalazi se na četvrtom mjestu na tabeli m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine. Rudar je na desetoj poziciji sa dvanaest osvojenih bodova. U narednom kolu naša ekipa će snage odmjeriti protiv Radnika iz Bijeljine.