Sloboda se iz Bihaća vratila s punim plijenom

Objavljeno: 22:47, 17 Mart 2024

Posljednja utakmica 17. kola Prve lige Federacije BiH igrala se u Bihaću na stadionu Pod Borićima između NK Jedinstvo i FK Sloboda Tuzla u kojoj su crveno-crni slavili pobjedu golovima Kalesića u 43. i 71. minuti utakmice.

Prva prilika na utakmici dogodila se već u 6. minuti kada su domaći imali šansu, ali je Erić uspio odbraniti udarac.  Sloboda je imala veliku priliku u 12. minuti kada je odbrana Jedinstva pokazala slabu reakciju, ali naši fudbaleri nisu iskoristili ukazanu priliku.

Tri minute kasnije, Jedinstvo je također imalo veliku šansu, a nakon žestoke borbe na desnoj strani, jedan od domaćih igrača izveo je dobar udarac, ali lopta je prošla tik pored stative.  Do vodstva je Sloboda došla u 43. minuti nakon velike greške domaćeg golmana kojem je ispala lopta. Sve to je pratio Kalesić koji je postigao gol za vodstvo Slobode.

Domaći igrači su dosta bolje ušli u drugo poluvrijeme i bilo je jasno da su krenuli po poravnanje. Upravo to se desilo u 58. minuti kada je Smailović odličnim udarcem sa distance postigao pogodak za poravnanje.  1:1.

Do novog vodstva Sloboda su stiže u 71. minuti utakmice. Nakon gužve pred golom Jedinstva ponovo se najbolje snašao Kalesić koji postiže svoj drugi gol na ovom susretu.

Do kraja utakmice nije bilo promjene rezultata, te je susret završen pobjedom Slobode od 2:1. Nakon ove pobjede Sloboda je zadržala tri boda prednosti ispred Stupčanice, a narednom kolu na Tušnju dočekuje ekipu Budućnosti iz Banovića.