Slobodine djevojke deklasirale Brotnjo

Objavljeno: 15:50, 25 Septembar 2022
article image

U 5. kolu nogometne Prve ženske lige FBiH, Sloboda je deklasirala Brotnjo sa 9:0. Djevojke su tako nastavile pobjedničku seriju i već treću utakmicu u nizu ne znaju za poraz.

Od samog početka susreta crveno-crne djevojke preuzele su terensku inicijativu, stvarale šanse i bili bolji protivnik na meču. Sloboda već u 3. minuti dolazi u vodstvo. Direktno iz kornera šutirala je Zolotić, golman gostiju Vračević nespretno reaguje i loptu posprema u vlastitu mrežu. Dvije minute kasnije, crveno-crne mogle su udvostručiti prednost preko Topalović, no ovaj put Vračević je bila na visini zadatka.

U 7. minuti u odličnoj prilici se našla Kasumović, njen udarac odlazi pored gola gostiju. Stopostotnu priliku da udvostruči prednost imala je Selimović u 10. minuti, ali ponovo na visini zadatka bila je golman gostiju. Ipak u 15. minuti, naš tim udvostručuje prednost. Baš kao i na početku susreta, glavni akter bila je Zolotić, koja nakon odlične akcije rutinski matira Lauru Vračević i postiže svoj drugi pogodak na utakmici. Do kraja prvog poluvremena uslijedila je totalna dominacija naših djevojaka koje su postigle još dva pogotka. Najprije je u 22. minuti mrežu gostiju zatresla Aljić, da bi dvije minute pred odlazak na odmor Milkunić postavila konačan rezultat prvih 45 minuta. Bilo je 4:0.

U drugom poluvremenu izabranice Armina Mujezinovića nastavljaju u istom tempu. Publika je mogla uživati u prelijepim potezima, a viđeno je još 5 pogodaka u mreži gostiju. Dva pogotka postigla je Kasumović,  a u listu strijelaca upisale su se još Topalović i Petrović, dok je svoj drugi pogodak na utakmici postigla i Aljić. Ovo je našim djevojkama treća pobjeda u isto toliko odigranih utakmica i sigurno su glavni favorit za prvo mjesto na tabeli i ulazak u najveći rang ženskog bh. nogometa.

Ovo nam daje dodatnu motivaciju. Zadovoljna sam današnjom igrom, dokazale smo da se trud i rad isplate. Očekujemo u narednom periodu da nastavimo ovaj niz pobjeda”, istakla je Emina Kasumović.

“Meni je zadovoljstvo i čast kada prisustvujem ovakvim predstavama naše ekipe. Ovo nije slučajnost, to sam istakao nekoliko puta i prije. Najbitnije da nam je ekipa zdrava, tada smo ubjeđeni, da našim treningom i radom, ne samo u ovoj nego i prošloj sezoni, nemamo veću konkurenciju ne podcjenjujući nikoga. Dominiramo na utakmicama što smo vidjeli u ova tri kola. Ekipa je ciljano selektirana, atmosfera je odlična, a za to je zaslužan klub, igračice i mi koji se svaki dan nesebično dajemo za njih. Naravno ono što nam je svima cilj, to je da Slobodi damo ono što zaslužuje, a to je Premijer liga u ženskom fudbalu”, rekao je Armin Mujezinović.

Na današnjoj utakmici od prve minute nastupile su Djedović, Petrović, Milkunić, Mujezinović, Aljić, Zolotić, Topalović, Kasumović, Bilalić, Hasanović i Selimović. Priliku za igru još su dobile Mikić, Tutnjić, Jurišić, Vejseli i H.Mehmedović.