Sloboda i Budućnost Banovići odigrali Memorijalnu utakmicu Edib Čergić Čari

Objavljeno: 18:51, 03 August 2022
article image

Fudbalski klub “Sloboda” je odigrao Memorijalnu utakicu Edib Čergić Čari protiv Fudbalskog kluba “Budućnost” Banovići.

Šef stručnog štaba, Adnan Jahić je na ovom susretu priliku za igru dao sedmorici juniora.

Već u trećem minutu susreta klub iz Banovića je imao priliku zatresti mrežu gostujuće ekipe. Korner za Budućnost je dosuđen u 7. minutu ali šut prema golu čisti Irman Sejmenović. Sloboda je pokušala iz outa doći do prilike, međutim nisu uspjeli. Senad Jarović u 16. minutu utakmice  čisti protivnički udarac iz kornera i Sloboda zadržava rezultat od 0:0.

Ovaj rezultat nije zadugo ostao na semaforu. Domaćini u 48. minutu pogađaju mrežu Crveno-crnih. Do kraja prvog poluvremena domaćini su igrali ofanzivno, dok je Sloboda pokušavala doći do prilike uglavnom preko lijeve strane.

U drugom poluvremenu domaćini su nastaviti nizati prilike. Penal za ekipu Budućnosti dosuđen je u 16. minutu, te kapiten domaćih svoj tim dovodi do prednosti od 2-0. U 78. minutu, Filip Erić izvanrednom odbranom sprječava priliku da Budućnost dođe do tri gola prednosti. Sloboda je pred kraj utakmice imala odličnu priliku preko Tarika Kapetanovića, ali sviran je offside.

Sastav FK Sloboda: Bukvić, Ćivić, Duraković, Aličić, Kurtalić, Mujarić, Jašarević, Hasanović, Sejmenović, Jarović, Hadžibeganović.