Poraz pionira, pobjeda kadeta nad vršnjacima iz Mostara

Objavljeno: 16:07, 01 Oktobar 2022

U 12. kolu omladinske Premijer lige BiH, na domaćem terenu, pioniri našeg tima poraženi su od Zrinjskog sa 2:1, dok su kadeti sa visokih 4:0 bili bolji od gostiju iz Mostara.

Na pomoćnom terenu stadiona Tušanj, od 14 sati, prva je istrčala U-15 selekcija našeg kluba. Izabranici Nedima Omerovića dobro su ušli u utakmicu. Od početka meča preuzeli su terensku inicijativu, a već u 11. minuti dolaze u vodstvo. Nakon slobodnog udarca u šesnaestercu gostiju najbolje se snalazi Fejzić koji glavom matira golmana Plemića. Nedugo zatim kapiten našeg tima mogao je i do drugog pogotka na meču, međutim Doko zaustavlja njegov udarac. Gosti u prvom poluvremenu su se uglavnom branili, a do odlaska na odmor još su prijetili Vrabac i Mušanović, no rezultat je ostao nepromijenjen.

U drugom poluvremenu gosti igraju znatno ofanzivnije što im se na kraju i isplatilo. Najprije u 57. Miletić dovodi Zrinjski do izjednačenja, da bi dvije minute kasnije pogotkom Vasilja gosti preokrenuli rezultat i došli do pobjede. Nakon ovog poraza U-15 selekcija našeg kluba zauzima 11 mjesto na tabeli sa 9 osvojenih bodova.

Za Slobodu su nastupili: Žigić, Salihović, Behlilović, Fejzić, Vrabac, Smajić, Zukić, Karić, Huskić, Mušanović i Đapo. Priliku za igru još su dobili Ćosić, Mujanović, Džuzdanović, Delić i Akeljić.

Po izuzetno kišovitom vremenu, od 16 sati, svoj meč odigrali su i naši kadeti. Odličnom igrom i dominacijom tokom čitavog susreta, zasluženo su slavili sa 4:0. Mujić je naš tim doveo u vodstvo u 39. minuti, što je ujedno bio rezultat prvog poluvremena. U nastavku viđena su još tri pogotka u mreži Plemića. Najprije je Dudić u razmaku od 7 minuta,  56. i 63. donio veliku prednost našem timu, a do kraja susreta i Mujić postiže svoj drugi pogodak na utakmici. Novom pobjedom izabranici Denisa Karića približili su se vrhu tabele i zauzimaju treću poziciju na tabeli sa dva boda manje od drugoplasiranog Zirnjskog. Obje selekcije u narednom kolu gostuju u Širokom Brijegu.

Na današnjoj utakmici od prve minute priliku za igru dobili su Smajić, Hrštić, Milošević, Beganović, Dudić, Bešić, Mujić, Omerčević, Tunjić, Gerović i Okić. Još su nastupili Suljić, Kovač, Sinanović, Lelić i Mušić.