Djevojke pobjedom otvorile proljetni dio prvenstva, Premijer liga sve bliže

Objavljeno: 17:17, 12 Mart 2023
SONY DSC

Nakon zimske pauze, u prvom kolu proljetnog dijela prvenstva  naš ženski tim na pomoćnom terenu stadiona Tušanj, pobijedio je Sarajevo 1:0.

Crveno-crne su meč dočekale kao favoriti i prvoplasirana ekipa na tabeli. Od samog početka susreta bile su konkretnija ekipa na terenu. Napadale su, stvarale šanse, a današnja minimalna pobjeda mogla je biti i znatno ubjedljivija da su iskoristile svoje šanse.

SONY DSC

Prva prilika viđena je u 5. minuti susreta. Topalović je šutirala direktno u Radonju. Deset minuta kasnije jedanaesterac za naš tim. Tutnjić je izašla sama pred gostujuću golmanicu koja je ruši, a sudija pokazuje na bijelu tačku. Odgovornost je preuzela Topalović koja je najbolji strijelac domaćeg prvenstva, međutim bila je neprecizna, a lopta odlazi daleko iznad gola.

SONY DSC

Crveno-crne to nije obeshrabrilo. Nastavile su sa prilikama. Minutu kasnije Topalović je šutirala sa vrha šesnaesterca, no bila je neprecizna. Do kraja prvog poluvremena naše djevojke prijetile su u još nekoliko navrata. Najprije je ponovo Topalović šutirala preko gola, a zatim je svoj šut isprobala i Selimović. Bio je to fantastičan udarac, ali se istakla gostujuća golmanica odličnom odbranom. To je ujedno bilo sve u prvih 45 minuta.

SONY DSC

U nastavku naše djevojke nastavile  su u istom ritmu, a u 56. minuti dolaze u vodstvo. Aljić je odlično proigrala Tutnjić koja glavom trese protivničku mrežu za veliku radost našeg tima i navijača koji su posmatrali današnju utakmicu. Mogao je naš tim i do drugog pogotka, no nedostajalo je i malo sreće. Najprije  Topalović nakon kornera glavom loptu šalje preko gola, a zatim je Tutnjić iz izgledne pozicije bila neprecizna.

SONY DSC

Na kraju utakmica se završila minimalnom pobjedom našeg tima. Djevojke su nakon današnje pobjede ostale prvoplasirane na tabeli Prve lige FBiH. U narednom kolu gostuju Vogošći. Od prve minute na današnjem susretu nastupile su Delić, Milkunić, Petrović, Mešić, Selimović, Bilalić, Mujezinović, Hasanović, Aljić, Topalović i Tutnjić. Priliku za igru još je dobila Samina Hodžić.