Sloboda i Tuzla City remizirali bez pogodaka

Objavljeno: 17:14, 07 August 2022

U 4. kolu m:tel Premijer lige BiH Tuzla City i Sloboda odigrali su susret bez pogodaka.

Prvo poluvrijeme na stadionu Banja Ilidža u Gradačcu nije donijelo mnogo opasnosti pred golom obje ekipe. Prvi su zaprijetili crveno-crni u 6. minuti nakon kontranapada, međutim bez većih opasnosti pred golom Fejzića. Četiri minute kasnije na drugoj strani prijetio je Mendeš no lopta odlazi daleko pored gola Erića. U 24. minuti prva ozbiljnija prilika na utakmici. Mišić je centirao iz slobodnog udarca, Čeliković se najbolje snalazi u šensaestercu Slobode i šutira direktno u golmana. Pred odlazak na odmor viđena je još po jedna prilika na obje strane. Najprije je Kuzmanović  šutirao iz daljine pored gola, dok je na drugoj strani Jusić  Slobodu mogao dovesti u vodstvo nakon centaršuta Maksimovića iz slobodnog udarca, no na odmor se otišlo bez pogodaka.

Drugo poluvrijeme bolje otvaraju domaći koji su pokušali preko Mišića i Karjaševića no ostalo je 0:0. Vrijedi istaći pokušaj Komazeca škaricama, no njegov udarac odlazi direktno u Fejzića. Od 60. do 70. minute crveno-crni su bili konkretniji, napadali ali nisu uspjeli postići pogodak. Odličnu priliku u 71. minuti imao je Delić koji se nije najbolje snašao pred golom domaćina. Petnaest minuta prije kraja Sloboda na terenu ostaje sa desetoricom. Drugi žuti, odnosno crveni karton dobio je Kurtalić. Do kraja susreta najbolju priliku imao je Ćivić iz slobodnog udarca. Šutirao je direktno u Fejzića i  ostalo je Tuzla City- Sloboda 0:0. Izabranici Adnana Jahića priliku za nove bodove imaju već narednog vikenda kada dočekuju ekipu Borca.

Od prve minute za Slobodu su nastupili Erić, Jusić, Devedžić, Kapetanović, Osmić, Melvin Osmić, Kurtalić, Delić, Mehmedović, Maksimović i Komazec. Priliku za igru još su dobili Vošnjak, Hadžibeganović, Mujarić i Ćivić.

Žuti kartoni:Komazec, Delić, Osmić
Crveni karton: Alen Kurtalić (dva žuta)

FK Sloboda ovom prilikom zahvaljuje se navijačima na nesebičnoj podršci. Nakon utakmice pjesmom i aplauzima ispratili su igrače, a tokom svih 90 minuta bili su dodatan vjetar u leđa našem timu.