Juniori se plasirali u polufinale Kupa BiH

Objavljeno: 13:30, 16 Mart 2023

Naša juniorska selekcija, u 1/4 finala Kupa BiH, nakon boljeg izvođenja jedanesteraca savladala je Široki Brijeg u gostima.

Nakon 90 odigranih minuta bilo je 3:3. Već na samom startu utakmice naše momke u vodstvo doveo je Pekarić u 8. minuti susreta. Domaći su ubrzo izjednačili preko Matića u 28., a samo dvije minute kasnije Dakić donosi našem timu novu prednost. Do kraja prvog poluvremena Široki je uspio nadoknaditi zaostatak, a mrežu našeg tima zatresao je Zubac.

U drugom poluvremenu svi prisutni ponovo su mogli uživati u napadačkoj igri oba tima. Jelić je u 72. minuti donio domaćem timu prednost od 3:2. Izabranici Gradimira Crnogorca posljednjih 10 minuta bacili su sve karte u napad, a to im se isplatilo. Ensar Mešić je u 83. minuti matirao Delića za veliu radost našeg tima. To je ujedno bilo sve nakon 90 minuta, pa se pristupilo izvođenju jedanaesteraca.

Za naš tim sigurni izvođači bili su Mešić A., Bratovčić, Pekarić, Duvnjak, Biserović i Hasanović. Za domaće je u posljednjoj seriji jedanaesterac promašio Sliško čime su se naši momci plasirali u polufinale Kupa BiH.

Od prve minute na današnjoj utakmici su nastupili Brkić, Dakić, Bratovčić, Pekarić, Mešić A., Hasanović, Šerbečić, Aličić, Jašarević, Babović i Kovačević. Priliku za igru još su dobili Mešić E., Duvnjak i Biserović