Uzbudljiv meč na Tušnju: Kadeti u finišu stigli do pobjede

Objavljeno: 19:24, 12 Maj 2021
Borben meč na kraju je pripao našem timu

Pogotkom Danisa Bratovčića iz 87. minute, naša U-17 selekcija pobijedila je Borac 2:1 (1:0)

Za razliku od pionira, naša kadetska selekcija teže od očekivanog ostvarila je pobjedu u zaostalom 7. kolu Elitne lige BiH. Na pomoćnom stadionu Tušanj gostovao je Borac kojeg su Crveno – crni u finišu meča savladali 2:1 (1:0).

Gosti iz Banjaluke igrali su borbeno i otvoreno što je bio poseban izazov za izabranike Gradimira Crnogorca. Ekipe su se smjenjivale u intervalima terenske inicijative, sa velikim brojem šansi na obje strane. Crveno – crni su u par navrata opasno zaprijetili Banjalučanima, a do vodstva dolaze u 34. minuti. Odbrambeni fudbaler Borca u svom šesnaestercu faulira Alija Mahmuda, a sudija Dragan Todić nakon intervencije pomoćnika svira penal za naš tim.

Siguran sa 11 metara bio je naš kapiten Haris Hasanović za vodstvo Crveno – crnih 1:0. Do odlaska na odmor i Borac je u dobrim šansama, ali je naša odbrana uspjela da sačuva mrežu.

Nakon predaha meč je nastavljen u visokom tempu, a gosti do poravnanja dolaze u 62. minuti. Penal u korist Banjalučana u gol je pretvorio Vasilije Jotić.

Konačnih 2:1 za Crveno – crne postavio je rezervista Danis Bratovčić. U igru je ušao u 78. minuti, a devet minuta kasnije pogađa za pobjedu i nova tri boda.

U narednom 9. kolu kadeti su ponovo domaćini. Novu pobjedu tražiće protiv Zrinjskog.

FK SLOBODA – FK BORAC 2:1 (1:0)

Pomoćni teren Gradskog stadiona Tušanj. Sudija: Dragan Todić (Doboj).  Pomoćnici: Darko Vukojević (Doboj) i Davor Maksimović (Doboj). Delegat: Eldin Hodžić (Tuzla). Žuti kartoni: Crnogorac, Redžić, Hasanović, Biserović (Sloboda), Nikolić, Šušić (Borac). Strijelci: 1:0 – Haris Hasanović (34' - penal ), 1:1 – Vasilije Jotić (62' - penal), 2:1 – Danis Bratovčić (87').

FK SLOBODA: Omeragić, Mujkić, Redžić, Mahmud, Hadžiavdić, Aličić (od 84. Biserović), Hasanović, Tabaković (od 78. Bratovčić), Šerbečić (od 70. Jašarević), Mešić (od 86. Babović), Pekarić (od 90. Hadzić). Trener: Gradimir Crnogorac.

FK BORAC: Vojvodić, Bosančić, Nikolić (od 84. Rendić), Drča, Moconja (od 64. Delkić), Damjanić, Brkić, Jotić, Sarić (od 79. Samardžija), Vajzović.  Trener: Milan Ozren.

Elitna liga BiH (U-17): FK Sloboda - FK Borac 2:1 (1:0)

• Image: 1 / 20