Bod za pionire: Harun Dudić u nadoknadi donio remi Crveno - crnim

Objavljeno: 16:30, 20 Novembar 2020
Remi u 17. kolu

Široki Brijeg vodio na Tušnju od 44. minute.

U okviru 17. kola Omladinske Premijer lige BiH, danas je na pomoćnom stadionu Tušanj naša U-15 selekcija remizirala sa Širokim Brijegom 1:1 (0:0).

Podjela bodova

Bio je ovo težak meč sa veoma nezgodnim gostima. Nakon poluvremena bez golova, uslijedila je fudbalska darama u Rudarskoj ulici.

Široki Brijeg se pokazao u dobrom izdanju na tušanjskoj plastici

Široki Brijeg je od 44. minute imao vodstvo 0:1. Marko Brekalo je sa 11 metara bio siguran i precizan za veliko slavlje gostiju.

Gosti su prvi poveli

Do kraja meča izabranici trenera Samir Kuduzovića krenuli su na sve ili ništa, a takva igra isplatila im se u samoj sudijskoj nadoknadi.

Crveno - crni nisu uspjeli slaviti pobjedu pred domaćom publikom

Igrao se 71. minuti kada je rezervista Harun Dudić pogodio mrežu gostiju za veliko slavlje naših mladih nada i konačnih 1:1.

FK SLOBODA – NK ŠIROKI BRIJEG 1:1 (0:0)

Pomoćni stadion Tušanj. Sudija: Dragan Todić (Doboj). Pomoćnici: Stefan Maletić (Bijeljina) i Radmilo Vuković (Bijeljina). Delegat: Eldin Hodžić (Tuzla). Žuti kartoni: Burnjaković (Sloboda). Strijelci: 0:1 – Brekalo (44' – penal), 1:1 – Dudić (70'+1').

FK SLOBODA: Smajić, Hrštić, Burnjaković, Švraka, Kovač, Beganović, Čonjić, Mujić, Hasanović (od 55. Dudić), Bošnjaković, Azabagić (od 29. Nasić). Trener: Samir Kuduzović.

NK ŠIROKI BRIJEG: Slišković, Kvesić, Zadro, Perko, Jelić, Medić, Spajić (od 12. Zelenika), Brekalo (od 65. Marić), Kraljević (od 70. Galić), Jurilj, Bubalo. Trener: Dalibor Kožul.