U prvom dijelu sezone Devedžić upisao najviše minuta, Komazec najbolji strijelac

Objavljeno: 10:23, 22 Septembar 2022
article image

U nedjelju je naša ekipa odigrala posljednje kolo m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine prije reprezentativne pauze. Crveno- crni su otputovali u Trebinje, gdje su uspjeli osvojiti bod protiv Leotara i zauzeti osmo mjesto na tabeli.

Sezonu 2022/23 naša ekipa je otvorila utakmicom protiv Širokog Brijega, budući da je utakmica prvog kola protiv ekipe Zrinjskog bila odgođena. U prvoj utakmici prvenstva Tuzlaci su na teškom gostovanju u Širokom Brijegu upisali poraz. Utakmica trećeg kola Premijer lige protiv Veleža je također odgođena, te Crveno- crni 14 dana nakon prve odigrane prvenstvene utakmice putuju u Gradačac, gdje će odmjeriti snage s ekipom Tuzla Cityja. Susret je završen rezultatom 0:0, gdje naša ekipa osvaja prve bodove, a nakon toga slijedi niz od još dvije utakmice bez poraza. Navijači Slobode su, nakon pobjede nad Borcem i remijem sa Sarajevom, uz veliku euforiju dočekali utakmicu protiv Posušja, nadajući se da će ekipa ostvariti nova tri boda i zadržati se na sredini tabele. Nažalost, ekipa Posušja nosi sva tri boda iz Banovića savladavši Slobodu minimalnim rezultatom 1:0. 

Nakon ove utakmice, Slobodu je čekao vrlo zahtjevan raspored i naporan tempo od dvije utakmice sedmično koje su se igrale srijedom i subotom. Iz šest utakmica odigranih u rasponu od 20 dana, ekipa je osvojila sedam bodova. Najuzbudljivija i ujedno utakmica na kojoj je naš tim postigao najviše golova jeste utakmica protiv Sloge iz Doboja. Crveno- crni su uspjeli preokrenuti rezultat gdje su gubili u dva navrata, Nikola Komazec je postigao dva pogotka, a vezista Kenan Delić je upisao čak tri asistencije. 

Naši prvotimci su se u pet navrata našli u timu kola po izboru Arene sport i SCsport portala. Nakon 11 kola, najviše upisanih minuta ima Kenin Devedžić, koji je igrao ukupno 884 minute nastupivši u svakoj utakmici, a slijedi ga Kenan Delić sa 843 odigrane minute i također 11 nastupa. Najbolji strijelac ekipe je Nikola Komazec sa tri postignuta pogotka, a svoje prve pogotke u ovoj sezoni ostvarili su i Eldar Mehmedović, Jasmin Osmić, Kemal Osmanković, Stojan Vranješ i Melvin Osmić. 

„Sigurno da je lep osećaj biti prvi strelac svoje ekipe u ovom trenutku, posebno ekipe gde ima mnogo dobrih igrača. No, to ne bih stavljao na prvo mesto zaista, mislim da sam sve ove utakmice do sada igrao prvenstveno za tim, a individualan učinak dođe sam po sebi. Tako da lepo je to videti, ali to nije toliko bitno za mene“, rekao je Nikola Komazec.

Sloboda trenutno zauzima osmo mjesto na tabeli sa ukupno osvojenih 12 bodova, te devet primljenih i devet postignutih golova. Do sada su ostvarili dvije pobjede, šest remija i upisali tri poraza. Nakon pauze, naš tim gostuje u Mostaru gdje će odmjeriti snage sa aktuelnim državnim prvakom, ekipom Zrinjskog. 

MI SMO FK SLOBODA
 • Sponsor Image

 • Sponsor Image
 • Legea

 • BH Telecom
 • Fitogether
 • Solana
 • Leda
 • Bingo
 • Dita
 • NLB Banka
 • Sparkasse
 • Junuzovic
 • Sarajevo Osiguranje
 • Admiral
 • Tim Gradnja
 • Sonra-Telefunken
 • Klaus Lehmann
 • Marcaffe
 • Baupartner
 • Tep Light
 • Sector Security
 • Limpio
 • AquaMont
 • Hrastik
 • Senex
 • HH Inc
 • Top Dom
 • Medz
 • DMF
 • Komunalac
 • Ingram
 • Tuzla Farm
 • Una Storia
 • GPP