Tušanj slavi: Crveno - crni pobjedom nad Rudarom otvorili novu sezonu

Objavljeno: 20:20, 18 Juli 2021
Otpor gostiju slomljen je u finišu utakmice

Strijelac pobjedonosnog gola za naš tim bio je novajlija Mirsad Ramić u 80. minuti susreta.

Nema boljeg načina otvaranja nove sezone nego što je to pobjeda pred domaćom publikom. Večeras su Crveno - crni upravo to i učinili na Gradskom stadionu Tušanj gdje su dočekali prijedorski Rudar.

Publika se napokon vratila na tribine, vrijeme je bilo idealno za igru, a naš tim je sve to zasladio trijumfom 1:0 (0:0) protiv neugodnih gostiju.

Samo otvaranje susreta donijelo je izvrsnu igru našeg tima. Agresivni, rastrčani i napadački orjentisani, Crveno - crni su već u prvih 45 minuta napravili nekoliko velikih prilika. Prijedorčane je iznenadio naš presing i brza igra, ali Dženis Beganović, Adi Alić, Fedor Predragović i Saša Maksimović nisu uspjeli dovesti naš tim u vodstvo. Šanse su se redale kao na traci, ali izostala je završnica.

Nakon predaha Rudar je zaigrao hrabrije, a u par navrata opasnim udarcima su pokušali iznenaditi našu odbranu. Srećom, Semir Bukvić je sa par intervencija pokazao kvalitet i sigurnost između naših stativa.

Mladen Žižović je tokom drugog poluvremena dosta mijenjao, tražio idealnu postavu koja će napokon slomiti otpor Rudara, a to nam je pošlo za nogom u samom finišu utakmice. Prethodno je Jasmin Osmić propustio idealnu šansu za Crveno - crne, ali šutira kraj gola.

Vrijeme je curilo i bližio se kraj susreta ovog 1. kola, ali tada na scenu stupaju rezervisti Abid Mujagić i Mirsad Ramić. Igrala se 80. minuta kada smo iznenadili goste i poentirali iz munjevite akcije. Mujagić je sa desne strane proigrao Ramića koji je po mokrom i klizavom terenu plasirao loptu u mrežu Rudara za veliko slavlje naših navijača.

Bio je ovo prvijenac u crveno - crnom dresu za stamenog napadača koji je tako tribinama Tušnja donio veliku radost, a Crveno - crnim tri boda na samom otvaranju M-Tel Premijer lige BiH.

FK SLOBODA – FK RUDAR – PRIJEDOR 1:0 (0:0)

Gradski stadion Tušanj. Sudija: Mateo Musa (Čitluk). Pomoćnici: Jure Musa (Čitluk) i Božidar Rustić (Gradiška). Četvrti sudija: Benjamin Deljković (Sarajevo). Delegat: Berin Pilav (Sarajevo). Posmatrač suđenja: Ermin Halilagić (Sarajevo). Žuti kartoni: Ćivić, Karišik (Sloboda), Dojčinović, Jakupović, Redžić, Danilović, Gavranović (Rudar-Prijedor). Strijelac: 1:0 – Mirsad Ramić (80').

FK SLOBODA: Bukvić, Jusić (od 46. Husejinović), Karišik, Ćivić, A. Beganović (od 68. Mujagić), Osmić, Kurtalić, Predragović (od 81. Veselinović), Dž.Beganović (od 61. Balić), Maksimović, Alić (od 46. Ramić). Šef stručnog štaba: Mladen Žižović.

FK RUDAR – PRIJEDOR: Topolović, Pekija, Pavlović (od 64. Danilović), Santos, Burazor (od 85. Marmat), Dojčinović (od 57. Marić), Sajak, Amoah (od 57. Mandić), Jakupović, Smajić (od 57. Gavranović), Redžić. Šef stručnog štaba: Nikica Milenković.

1. kolo: FK Sloboda - FK Rudar - Prijedor 1:0 (0:0)

• Image: 1 / 22