Turnir u Zavidovićima: Prva mjesta za naše selekcije

Objavljeno: 21:04, 15 Januar 2021
Zajednička fotografija sa osvojenim trofejom

Seniorke i U-14 selekcija pokazale najviše u konkurenciji Krivaje, Tuzle City i Čelika.

Naše ženske selekcije trijumfalno se vraćaju kući sa turnira u Zavidovićima.

U organizaciji ŽFK Krivaja održan je šesti po redu turnir malog fudbala za seniorke i djevojčice do 14 godina starosti, a djevojke u crveno – crnom osvojile su prvo mjesto u obje kategorije.

Pored naše ekipe i domaćina, na turniru su učestvovali i timovi Tuzla Cityja i Čelika.

Seniorke FK Sloboda

U seniorskoj kategoriji naš tim je porazio Tuzlu City sa 3:0, a zatim je remizirao sa Krivajom. Iako su dame u crveno – crnom na poluvremenu gubile 4:1, do kraja susreta uspjele su postići tri gola za konačnih 4:4. U nastavku turnira Krivaja i Tuzla City su odigrale neriješeno, pa je tako prvo mjesto pripalo našoj ekipi. Takođe, za najbolju golmanicu turnira proglašena je naša Ajla Jahić.

U-14 selekcija FK Sloboda

Ono što su uspjele seniorke, ponovile su i naše djevojčice. Prvo su pobijedile Krivaju 3:0, a zatim istim rezultatom i vršnjakinje Čelika. Za najbolju golmanicu u ovoj kategoriji proglašena je naša Amila Delić.

Dodajmo da su seniorski tim sa klupe predvodili Nijaz Selmanović i Armin Mujezinović, dok je Merima Aljić predvodila selekciju U-14.