Treća pobjeda u nizu: Crveno - crni na Tušnju bolji od Leotara

Objavljeno: 22:25, 30 Juli 2021
Radost Crveno - crnih nakon pogotka Dženisa Beganovića

Ovakav start našeg tima ne pamti se otkako se igra bh. fudbalsko takmičenje.

Fenomenalan start sezone Crveno – crni su nastavili i večeras. U 3. kolu M-Tel Premijer lige BiH na Gradskom stadionu Tušanj ugostili smo Leotar i slavili treći uzastopni trijumf. Trebinjci su poraženi sa minimalnih 1:0 (1:0), no naš tim je propustio još nekoliko izglednih prilika pa da pobjeda bude ubjedljivija.

Kao što je i najavljivano, meč je bio težak odigran po sparnom vremenu, no nošeni velikom podrškom sa tribina naši prvotimci su veoma rano došli do pogotka.

Igrala se 6. minuta kada je u duelu Stefana Paranosa i Mladena Veselinovića naš ofanzivac oboren u šesnaestercu. Glavni sudija meča Adis Mulahasanović svira najstroži udarac, a loptu na bijelu tačku minutu kasnije postavlja Dženis Beganović. Naš najbolji strijelac iz prošle sezone sa 11 metara nije uspio savladati golmana Leotara Ristu Perišića koji brani njegov udarac, no iz „popravnog“ Dženis je siguran za vodstvo Crveno – crnih 1:0.

U prvih 45. minuta naš tim je imao još nekoliko poluprilika, ali Trebinjci su se odbranili. Nakon predaha utakmica je otvorena u nešto slabijem tempu, a iz par kontranapada Crveno – crni nisu uspjeli povisiti prednost. Izdvajamo prodore rezervista Saše Maksimovića i Abida Mujagića koji nam nisu donijeli drugi pogodak. Nedostajao je završni pas pa da Trebinjci ponovo budu matirani.

Leotar se pokazao kao čvrsta ekipa koja je u pojedinim trenucima kreirala nekoliko dobrih akcija, no više od toga pred raspoloženom tušanjskom publikom nisu mogli.

Crveno – crni su u stopostotnoj seriji od tri meča i tri pobjede, a nakon Leotara izabranici Mladena Žižovića okreću se novom protivniku iz Hercegovine. U 4. kolu M-Tel Premijer Lige BiH na Tušnju dočekujemo Široki Brijeg.

FK SLOBODA – FK LEOTAR 1:0 (1:0)

Gradski stadion Tušanj. Sudija: Adis Mulahasanović (Sarajevo). Pomoćnici: Moamer Čaušević (Sarajevo) i Sreten Udovičić (Prijedor). Četvrti sudija: Admir Šehović (Sarajevo). Delegat: Mario Đuran (Modriča). Kontrolor suđenja: Predrag Stankić (Bijeljina). Žuti kartoni: Dž. Beganović, Mujagić (Sloboda), Čolić, Đurić, Bosančić (Leotar). Strijelac: 1:0 – Dženis Beganović (7').

FK SLOBODA: Bukvić, Jusić, Devedžić, A.Beganović, Ćivić, Balić, Husejinović (od 63. Kurtalić), Veselinović (od 46. Maksimović), Osmić (od 63. Mujagić), Dž.Beganović (od 79. Alić), Ramić (od 46. Predragović). Šef stručnog štaba: Mladen Žižović.

FK LEOTAR: R. Perišić, Milić, Paranos (od 84. Andrić), Todorović (od 66. Milović), Sekulović (od 57. M. Perišić), Aćimović (od 57. Zec), Nikolić, Čolić, Đurić, Arsić (od 66. Ramić), Bosančić. Šef stručnog štaba: Branislav Krunić.

3. kolo: FK Sloboda - FK Leotar 1:0 (1:0)

• Image: 1 / 20