Test meč: Četiri gola u remiju sa Bratstvom

Objavljeno: 20:26, 27 April 2021
Trenutak kada je Mišković postigao gol za 1:1

Prvotimci sa manjom minutažom odigrali su danas utakmicu protiv Gračanlija.

Period između dva premijerligaška kola Crveno – crni su iskoristili za odigravanje jednog test meča. Naši prvotimci su danas gostovali u Stjepan Polju gdje su odmjerili snage sa ekipom gračaničkog Bratstva. Utakmica protiv federalnig prvoligaša okončana je remijem 2:2 (1:1).

Mladen Žižović je u ovom susretu odmorio udarnu postavu, a šansu da pokažu u kakvoj su formi dobili su prvotimci sa manjom ligaškom minutažom. Protiv Bratstva utakmicu je započela ekipa u sastavu:  Kukić, Islamović, Mujkić, Devedžić, Salihović, Marković, Kadrić, Leko, Resić, Đorđić i Mišković. Osim ove jedanaestorke u igru su kasnije ušli: Alić, Sani, Kurtalić i Nišić.

Prvi pogodak na meču postiglo je Bratstvo u 27. minuti, a strijelac je bio Stefan Stojanov. Crveno – crni do poravnanja stižu prije odlaska na odmor. Igrala se 41. minuta kada je Robert Mišković zatreso mrežu Gračanlija za 1:1.

U nastavku susreta viđena su još dva gola. Bratstvo je po drugi put došlo u prednost u 69. minuti. Na 2:1 poveli su golom Huseina Poturalića. Konačnih 2:2 u 88. minuti postavlja Alen Kurtalić. Bio je to rijetko viđen eurogol sa 25 metara.

Bio je ovo jedan dinamičan meč u kojem su ekipe igrale rastrčano i agresivno. Bratstvo je tradicionalno ofanzivna ekipa koja igra na gol više, pa je bilo i očekivano da Crveno – crni protiv komšija  iz Gračanice odigraju provjeru sa mnogo golova.

Dodajmo da se nakon gostovanja u Stjepan Polju naš tim okreće pripremama za naredni prvenstveni izazov. U petak (30. april), Crveno – crni u okviru 28. kola M-Tel Premijer lige BiH gostuju u Bijeljini. Utakmica protiv Radnika igra se od 17:00 sati uz direktan TV prenos na kanalu Moja TV.

NK Bratstvo - FK Sloboda 2:2 (1:1)

• Image: 1 / 19