Statistika kaže BRAVO: Sloboda od početka sezone u samom vrhu tabele

Objavljeno: 15:32, 02 Novembar 2021
article image

Crveno - crni su u ovu sezonu m:tel Premijer lige ušli uigrani, energični i sa zajedničkim ciljem - biti u samom vrhu tabele.

Uz posvećenost i odgovornost, rezultati ne izostaju te naši prvotimci nakon 15.odigranih kola zauzimaju četvrto mjesto na tabeli sa ukupno osvojena 22 boda. Poređenja radi, u prethodnoj sezoni, isti broj bodova Crveno - crni su imali tek nakon 23 odigrana kola. 

U posljednjih šest mjeseci, naša ekipa upisala je samo četiri poraza u trideset odigranih utakmica, a od početka ove sezone je u samom vrhu tabele među prve tri ili četiri ekipe.

Uz to, Sloboda ima drugu najbolju odbranu ove sezone. Kroz petnaest odigranih kola, Crveno - crni su primili samo deset golova, a postigli ukupno petnaest. Najviše golova postigao je Dženis Beganović (šest), zatim Saša Maksimović (tri), Mirsad Ramić (dva), dok su protivničku mrežu po jednom zatresli Adi Alić, Muharem Ćivić, Said Husejinović i Alen Kurtalić. 

Iz stručnog štaba našeg kluba kažu da su ponosni na dosadašnje rezultate koji su pokazatelj i plod dobrog rada i treniranja te da su optimistični za nastavak sezone s obzirom na to da naši momci daju svoj maksimum na zelenom terenu. 

U 16.kolu m:tel Premijer lige Crveno - crni će na Tušnju dočekati mostarski Velež protiv kojeg su na samom početku sezone upisali pobjedu rezultatom 2:0. Utakmica će se igrati 8.novembra sa početkom u 18 sati. 

MI SMO FK SLOBODA
 • Sponsor Image

 • Sponsor Image
 • Legea

 • Leda
 • Bingo
 • Dita
 • NLB Banka
 • Sparkasse
 • Junuzovic
 • Sarajevo Osiguranje
 • Admiral
 • Tim Gradnja
 • Sonra-Telefunken
 • Klaus Lehmann
 • Marcaffe
 • Baupartner
 • Tep Light
 • Sector Security
 • Limpio
 • AquaMont
 • Hrastik
 • Senex
 • HH Inc
 • Top Dom
 • Medz
 • DMF
 • Komunalac
 • Ingram
 • Tuzla Farm
 • Una Storia
 • GPP